Yıldırım: Bahçeli ile Kuzey Irak referandumunda hemfikiriz

Yıldırım: Bahçeli ile Kuzey Irak referandumunda hemfikiriz

Yıldırım: Bahçeli ile Kuzey Irak referandumunda hemfikiriz

Başbakan Binali Yıldırım, son günlerde gerilim yaşanan Almanya’da akıldan ziyade duyguların ön planda olduğunu söyledi

TBMM’de düzenlenen Yargıtay Onur Günü’ne katılan Yıldırım gündemle ilgili açıklamlarda bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye-Almanya ilişkileri ile ilgili “Almanya’da akıldan ziyade duygu ön planda, ilişkilere zarar veriyor.”açıklamasında bulundu.

BAHÇELİ İLE KUZEY IRAK REFERANDUMUNDA HEMFİKİRİZ

Başbakan Yıldırım, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nde (IKBY) yapılacak olan bağımsızlık referandumuyla ilgili değerlendirmelerine ilişkin olarak “Sayın Bahçeli ile biz görüşüyoruz. Bu konuları cümle alemin içinde anlatmaya lüzum yok. Aramızda bir görüş farklılığı da yok üstelik. Kuzey Irak’ta bölgesel yönetimin yapmaya çalıştığı referandum kararının çok vahim bir hata olacağını hep söyledik. Aynı şekilde de görüşümüz devam ediyor. Bu referandum yapılmamalı. Yapılınca bölgede zaten sorunlar had safhada, yeni bir sorun ilave etmenin ne bölgeye ne bölge ülkelerine getireceği bir katkı yok” açıklamasında bulundu.

KUZEY KORE’NİN BOMBA DENEMESİ

Başbakan, Kuzey Kore’nin hidrojen bombası denemelerine ilişkin ise “Dünyanın geleceği çılgın davranışlara bırakılmamalı” şeklinde yanıt verdi.

FETÖ’CÜLERE TEK TİP KIYAFET

Başbakan Binali Yıldırım, adli yıl açılış resepsiyonunda tek tip kıyafet uygulaması ile ilgili sorulara “Çalışmalar devam ediyor” şeklinde yanıt verdi.

kaynakhttp://www.ensonhaber.com/basbakandan-gundemle-ilgili-aciklamalar.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir