Abdullah-çiftçi-kim-resim4

Son günlerde sosyal medya, uluslararası ilişkiler, teknoloji, bilim ve dış siyasetle ilgili tartışma programlarını sık aşındıran Abdullah Çiftçi’nin kim olduğunu ve geçmişini herkes merak ediyor.

Özellikle, katıldığı bir tartışma programında konuklardan birinin kendisine alaycı bir tavırla “emlakçı” vb. şeklinde hitap etmesinin ardından Twitter takipçilerinin de yoğun soruları üzerine geçmişi hakkında aşağıdaki paylaşımlarda bulunmuştur:

1-Soru: Hocam @HaberturkTV @arslandidem programında size emlakçı dediler, emlakçımısınız? Cevap: Hayır değilim. Yaklaşık 9 yıl TÜBİTAK’ta çalıştım. 28 yıldır Bilgi Teknolojileri alanında çalıştım. TÜBİTAK sonrası farklı kurum, STK ve şirketlere danışmanlık yaptım/yapıyorum.

2-Türkiye’de İnterneti ilk kullanan ekibin içerisinde yer aldım. Türkiye 1.2.3. “İnternet Konferansı Düzenleme Komitesi Üyesi” idim. Türkiye’de ilk kere 1995 yılında Bilkent Üniversitesinde “İnternetin Sosyal Yönü” konulu konferansı verdim

3-1994-2000 yılları arasında İnternet üzerine farklı şehirlerde, STK, Ticaret odalarında 70 konferans verdim. Anadolu ilk kere İnterneti şahsımdan duydu. Farklı şehirlerde yerel tv’lerde ilk kere interneti gündeme getiren kişiyim.

4-1995 yılında @mhulkicevizoglu ile “NASA’nın bilgisayarını delen Müthiş Türkler” konulu bir program yapmıştık. Hulki Beyin “Popüler Bilim Dergisinde” ilk İnternet yazılarını yazmıştım.

5-Strateji yazı ve danışmanlıklarım sadece Bilgi Teknolojileri alanında değil Türkiye’yi ilgilendiren dış politika konularında da var. Twitter analizlerimin kaynağı uzun bir okuma, araştırma sürecinin sonucudur

6-Türkiye 2012 yılında “Mütekabiliyet Yasası”nı çıkardı. Biz bir grup gönüllü arkadaşla Türkiye için ciddi fırsatlar içeren bu yasa çerçevesinde “strateji” geliştirmek için “Türk/Arap Gayrımenkul Yatırımcıları” isimli ticari olmayan Lobi derneğini kurduk. Amacımız ne idi?

7-Dernek kurmaktaki amacımız yılda yaklaşık 350 Milyar dolar İslami Sermaye döngüsü olan Malezya/Kuala Lumpur ve Londra Merkezli İslami sermayenin İstanbul Ataşehir Finans Merkezine gelmesi için çalışma yapmak ve konunun önemini Türkiye’ye anlatmaktı.

8-İslami Sermayenin Türkiye’ye gelmesi ve Türkiye’deki İnşaat sektörüne bu durumu anlatan 100 civarında makale yazdım. Afro-Avrasya’daki birçok ülkeyi analiz edip neler yapabileceğimiz üzerine çalıştık.

9-Şu anda Afro-Avrasya ülkelerinden 9500 takipçim var ve bunların yaklaşık 4 bini bölgenin en büyük şirketlerinin sahipleri veya yöneticileri. Türkiye’ye yatırım yapmanın avantajlarını bunlara anlatmaya çalıştık

10-Dernek çalışmamızın en önemli amacı, Türkiye’ye yatırımı önce Yurtdışı soydaş Türklere sonra da Afro-Avrasya’da tarihte dedeleri Osmanlının dostu olan zengin gruplara hitap etmekti. Bu konuda da önemli çalışmalar yaptık.

11-Yazdığım makalelere istinaden İngiliz, ABD, Fransızlardan gazeteci görünümlü ziyaretime gelenler oldu. Yaptığımız çalışmaların Türkiye için önemini anlamışlar ilginç sorular sordular.

12-Geçimleri için emlak ticareti yapan arkadaşlara başarılar dilerim. Bugünlerde Allah yardımcıları olsun. Ayrıca çoğu emlakçı ABD/AB parası/aklı ile yol/yön bulan çoğu sözde yorumculara Millilik, farkındalık, samimiyet açısından ciddi fark atar.

13-Birçok yabancı grup/kişiden işbirliği çalışma teklifi geldi. Hepsini reddettim. Yapacağım her işte Türk Milletinin ve Türk Devletinin Milli Menfaatlerini gözetirim. Salya sümük Batılıların peşine takılanların pespayeliğini ekranlarda görüyorsunuz.

14-Batı birine burs verirken “bostan korkuluğu” için değil zamanı geldiğinde kullanmak için verir. Afrin operasyonu çerçevesinde “algı oluşturmak için” beslediklerini TVlerde sahaya sürdüler. Ama Türk Milletinin gözünden kaçmıyor.

15-Hatırlayın eskiden TVlerde Batının “Think-Tank”larında üretilen fikirleri analiz diye TVlerde Millete satan çoktu. FETÖ ile çoğu ekrandan kayboldu. Batının analizi Batıya hizmet eder. Önemli olan Batı dili ile değil Türk Miletinin Milli Menfaatlerini gözetecek analiz yapmak.

16-Prensip olarak yaptığım işleri, danışmanlıkların isimlerini vs bir yerde kullanmıyorum. Ünvan kullanmıyorum. Ankara’dan ciddi görev teklifleri aldım (piyasada makam peşinde koşanların rüyasında göremeyeceği teklifler) Ama tercihim sade vatandaş olarak çay içmek. Gerisi hikaye

17-Burada sıkça “Hocam sizle devletin irtibatı” var mı diye soruyorsunuz. Resmi bir görevim yok ama devletimizin kritik noktalarında/önemli makamlardaki çoğu yöneticiyi tanırım ve zaman zaman görüşürüm. Milli meselelerde sohbet ederiz.

18-Buradaki Çay Sohbet Grubu arkadaşlarıma değer veriyorum. Yaptığınız yorumları okuyup oldukça faydalanıyorum. 2014 Eylül’de Twitter hesabımı açtım ama Analizlere 2015 Ağustos’unda başladım. Neler yazdığım herkese açık ve takip ediyorsunuz. Analizlere devam edeceğim İnşaallah

19-Sosyal medyada tanıştığım Dünyanın önemli üniversitelerinde ve şirketlerinde çalışan çok fazla çay gurubumuzu takip eden Milli arkadaşlar var. Herhangi bir ülkedeki haberle ilgili merak ettiğim sorulara aynı gün içinde doğru cevap alacak bir ağımız var.

20-Bu açıklamaları herhangi birine cevap olarak değil sizlere değer verdiğim için yaptım. Sosyal Medyanın gücü iyi kullanılırsa birçok konuda millete “yön vermeye çalışanlara” “ayar verici” bir güç olur. Birlikte güç doğar.. Allah (c.c.) Milletimizi/Devletimizi korusun

Abdullah Çiftçi Kendini ve Yaşadıklaırını Anlattı

6 thoughts on “Abdullah Çiftçi Kim?

  1. akpnin kurduğu eşkiya düzeninin bayraktarlarından bir zavallı! ankara’da evine kamera koyup röntgenledikleri ve röntgenlettikleri bir türk ailesi var! abdullah çiftçi iyi bilir bu aşağılık komployu ama asla bundan söz etmez hatta tacize destek verir! yandaşlara özgü sefil karakterini bu şekilde anlayabilirsiniz! sıradan insanların müslüman türklerin ervine kamera koyup röntgenliyorlar diyorum var mı daha aşağılık bir pozisyon?

  2. Atatürke kulp takmaya kalkan adamdan, emperyalizmin sözcüsünden ne beklenir?
    En büyük emperyalizm diyerek korkunun propagandasini yapiyor.

  3. Aldığı eğitim, mezun olduğu üniversite hanesi tam takır. Bilginin beyninde (saidi nursi benzeri) vahiyle sadır olduğu bir adam demekki.

  4. Abdullah hocam bastacimiz farkindaligini artıran ,Anadolu da mayalanmış kalbi ve gönlü bu vatan için atan kıymetli bir vatanseverdir,. Önünde saygı ile egilirim,bastacimizdir,,,sonuna kadar yanındayım hocamin

  5. (Fullbright “scholarship’lerle, “açık” derneklerle beslenen güdümlü ekibin saldırdığı) Abdullah bey, o kadar çok kişinin haklı güven ve sevgisini kazanmış ki, çalışmalarının devamını diliyoruz. Güzel bir insan

  6. Onu bunu bilmem çok güzel şeyler yazıyor kalemine sağlık amma velakin inşallah hep böyle kalır Rabbim şaşırtmasın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.