Afrin’de 90 bölgeye Türk bayrağı dikildi

Afrin'de 90 bölgeye Türk bayrağı dikildi

Afrin'de 90 bölgeye Türk bayrağı dikildi

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu, Afrin’in kuzeydoğusundaki Uverkan köyünü terörden arındırdı.

20 Ocak tarihinde başlatılan Zeytin Dalı Harekatı 33. gününde tüm hızıyla devam ederken Afrin merkezine adım adım ilerleyen TSK ve ÖSO, Kilis ilinin karşısına düşen Suriye topraklarında, Afrin’in kuzeydoğusundaki Şeran beldesine bağlı Uverkan köyünü YPG/PKK-DEAŞ’tan kurtardı.

Afrin'de Uverkan köyü teröristlerden temizlendi

HAREKAT GÜNEYE DOĞRU DERİNLEŞTİRİLDİ

Zeytin Dalı Harekatı’nda dün öğleden sonra Afrin’in Dayr Savvan köyü kurtarılarak, teröristlerin Afrin’de Kilis’le olan sınır teması kesilmişti. Uverkan köyünün alınmasıyla harekat, güneye doğru derinleştirilmiş oldu.

Afrin'de Uverkan köyü teröristlerden temizlendi

90 NOKTA TERÖRİSTLERDEN TEMİZLENDİ

TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu yana YPG/PKK-DEAŞ’ın işgalindeki Afrin’in 5 beldesinde biri belde merkezi, 62’i köy, 6’sı köy altı yerleşim ve 20’si stratejik dağ veya tepe, biri YPG/PKK’ya ait üs olmak üzere 90 noktayı örgütten kurtarmış oldu.

Afrin'de Uverkan köyü teröristlerden temizlendi

Teröristlerden temizlenen yerleşim birimleri ve stratejik noktalar şöyle:

Bülbül beldesi merkezi, beldeye bağlı Şengal, Zehran, Bali Köy, Kurni, Hay Oğlu, Heftar, Ursa, Bak Ubasi, Ali Kar, Şeyh Huruz, Ömer Simo, Duraklı, Hayyam, Surain, Çarkanlı ve Akanlı köyleri, Huruz Dağı, Darmık Dağı, Kurni Dağı, Havuz Tepesi ile Kürdo, Şeyh Huruz köyüne bağlı iki köy altı yerleşim; Racu beldesinde Ayn Batman Dağı, Yukarı Hacıkanlı, Aşağı Hacıkanlı, Derviş Obası, Hasan Kelkavi, Celeme, Edamanli, Kude, Ali Bekki, Bilal Köy, Ömer Uşağı, Mamel Uşağı, Süleyman Halil, Sati Şaği, Alkana, Kırmızı, Karri, Şerbanlı, Şedya Harab Summak ve Hantalli köyleri, 687 .Tepe, 915. Tepe, 740. Tepe ile 1027. Tepe; Şeyh Hadid beldesinde Cukali Favkani ve Orta Çakallı köyleri ile Şeyh Hadid Tepesi, Kara Mitlak köyü ve Hac Bilal köyü; Cinderes beldesinde Hacı İskender, Deyr Ballut, Hammam, Nisriyye, Dükkan, Eşkan, Arşali, Muhammediye, Divan Fevkani,Divan Tahtani, Mervane, Helkece köyleri ve onlara hakim 3 tepe ile Mersides, Nisriyye, Amara ve Kila Tepeleri, Sattuf evleri ve Kalki köy altı yerleşimi, üs olarak kullanılan Beyyada noktası; Şeran beldesinde Burseya Dağı, Uverkan, İkidam, Şeltah, Merseva, Serincek, Kastel Cündo, Dikmetaş, Zeytinak, Arpaviran ve Dayr Savvan köyleri ile Sirgaya ve Nebi Huri Tepeleri ile Cemiliyye köy altı yerleşimi.

kaynakhttp://www.ensonhaber.com/afrinde-uverkan-koyu-temizlendi.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir