Aile avukatı: Emrah Serbes senaryoya uygun şekilde teslim olmuştur

Aile avukatı: Emrah Serbes senaryoya uygun şekilde teslim olmuştur

Aile avukatı: Emrah Serbes senaryoya uygun şekilde teslim olmuştur

Emrah Serbes’in tutuklanmasıyla ilgili açıklama yapan Özçelik ailesinin avukatı, Serbes’in senaryoya uygun şekilde teslim olduğunu söyledi.

Alkollü araç kullanarak 2 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Behzat Ç.’nin senaristi Emrah Serbes, savcılık soruşturmasının kendisine yöneldiğini anlayınca açıklama yaparak teslim oldu.

Çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilen Serbes, adliyeden çıkarılırken bile şov yapmaya devam etti.

AİLENİN AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Emrah Serbes’in tutuklanmasından sonra hayatını kaybeden baba ile kızın aile avukatı Burcu Ece Güler yaşananlarla ilgili açıklama yaptı.

Aile avukatı Emrah Serbes'in yalanlarını ortaya çıkardı

“TESLİM OLMAYA MECBUR KALDI”

Serbes’in bu şekilde teslim olmasını samimi bulmadıklarını belirten Güler, kaza sonrası yaşananların Serbes’i teslim olma mecburiyetinde bıraktığını söyledi.

“KAZADAN SONRA ALKOL TESTİ YAPTIRMADI”

Avukat Güler, kazadan sonra Emrah Serbes’in alkol testinin yapılmaması, hastaneye gitmeyi kabul etmemesi ve kaza tutanaklarında adının yer almaması üzerine ailenin şüphelendiğini ifade etti.

Aile avukatı Emrah Serbes'in yalanlarını ortaya çıkardı

“SAVCI DNA TESTİ İSTEYİNCE…”

Savcının aracın hava yastıkları üzerindeki kan izlerinden DNA testi istemesinin ardından ise Serbes’in teslim olma senaryosu yazdığını belirten Güler, “22 Eylül’de meydana gelen kazada müvekkilimin babası, kız kardeşi olay yerinde hayatını kaybetmiş, annesi ise ağır yaralanmış ve yoğun bakımda hayati tehlikesi devam etmektedir. Emrah Serbes olayın ilk anından bugüne kadar geçen sürede olayı üstlenmemiş, kazayı Kenan Doğru yapmış gibi göstermiştir.

“VİCDANLI VATANDAŞ İMAJI ÇİZMEYE ÇALIŞTI”

Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla kendine vicdanlı bir vatandaş imajı çizmeye çalışmıştır. Müvekkilim bir yandan annesinin tedavisi ile ilgilenirken, bir yandan da Emrah Serbes’in aracı kullanan kişi olduğunu kanıtlamaya çalışmıştır.

Emrah Serbes’in kazadan hemen sonra hastaneye gitmeyi kabul etmemesi, alkol testi yaptırmaması aile tarafından şüpheyle karşılanmıştır. Ancak kazadan sonra Emrah Serbes ilk olarak mağdur olduğu için alkol testi yapılmamıştır. Kaldı ki Emrah Serbes’in içinde olduğu araca baktığınızda hastaneye gitmeyi kabul etmemek anormal bir durumdur” dedi.

“GERÇEĞİN ORTAYA ÇIKACAĞINI ANLADI”

Kaza sonrası yaşanan bu gelişmeler üzerine kazayı soruşturan savcının da şüphelerinin arttığını söyleyen Güler, “Savcılık, kaza sonrası telefon kayıtlarının incelenmesi, Emrah Serbes’in aracındaki hava yastıkları üzerindeki kan izlerinin adli tıpa gönderilerek DNA istenmesi, emniyet kemerinin vücutta bıraktığı izlerin tespit edilmesi yönünde karar verdi. Kenan Doğru’nun tutuklu olduğu cezaevine gidilecekti. Adli tıptan da randevu alınmıştı. Bunun üzerine gerçeğin ortaya çıkacağını anlayan Emrah Serbes, sosyal medya gücünü kullanmış ve yazdığı senaryoya uygun davranmıştır. Çünkü Serbes’in bir takip kitlesi var.

Aile avukatı Emrah Serbes'in yalanlarını ortaya çıkardı

“TEŞEKKÜR HABERİ YALANDIR”

Tabii ki buna aile de inanmamıştır. Ayrıca ailenin sosyal medya üzerinden Serbes’e teşekkür ettiği yönündeki haberler de gerçeği yansıtmamaktadır” dedi.

“112’Yİ ARAMADILAR, EMRAH SERBES YALAN SÖYLÜYOR”

Avukat Güler, Emrah Serbes’in itiraf mektubunda 112’yi aradıklarını söylemesinin gerçeği yansıtmadığını belirtirken, “Kazadan sonra araçtan çıkıp yaralı kızı gördükten sonra 112’yi aradıklarını söylüyorlar. Ancak yapılan incelemede Kenan Doğru ve Emrah Serbes tarafından 112’ye herhangi bir arama yapılmadığı belgelendi. Kazadan sonra yaptıkları her şey şüphe uyandırdı. Şuan da açıklayamayacağımız savcının da emri ile toplanan deliller var. Savcının Serbes üzerine yürüdüğü çok net. Bunu anlayan Serbes jet hızıyla ortaya bir itiraf mektubuna başvurdu” diye konuştu.

DELİLLERİ KARARTMA SUÇU

Kazadan sonra tutulan tutanaklara sürücü olarak geçen Kenan Doğru ise Emrah Serbes’in itirafı ve tutuklanmasıyla birlikte, tutuklu olduğu Buca Cezaevi’nden salıverildi.

Ancak Özçelik Ailesi’nin avukatı Güler, bugün Torbalı Adliyesi’nde Doğru’nun ‘delilleri karartmak’ suçu iddiasıyla tekrar tutuklanması için başvuruda bulunacaklarını söyledi.

kaynakhttp://www.ensonhaber.com/aile-avukati-emrah-serbesin-yalanlarini-ortaya-cikardi.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir