Atatürk büstü ıslanmasın diye şemsiye tutan öğrenciler

Atatürk büstü ıslanmasın diye şemsiye tutan öğrenciler

Atatürk büstü ıslanmasın diye şemsiye tutan öğrenciler

Edirne’nin Tayakadın Köyü’ndeki ilkokulda okuyan 7 yaşındaki 3 öğrenci, Atatürk büstü ıslanmasın diye şemsiye tuttu.

Edirne merkeze bağlı Tayakadın Köyü’nde bulunan Şehit Cem Havale İlkokulu’nun birinci sınıf öğrencileri Damla İnceoğlu, sınıf arkadaşı Dilay Büyükkılıç ve ikinci sınıf öğrencisi Masal Cam, yağmur yağışı sırasında teneffüse çıktıklarında okul bahçesindeki Atatürkbüstünün yağmurda ıslandığını gördü.

Atatürk büstüne şemsiye tutan öğrenciler

BÜSTE ŞEMSİYE TUTTULAR

Öğrencilerden Dilay Büyükpiliç, arkadaşlarına Atatürk’ü yağmurdan korumaları gerektiğini söyleyince, birlikte koruma kararı aldılar. Öğrenciler, yağmur yağışı altında çıktıkları iki teneffüs boyunca şemsiye tutarak Atatürk’ü yağmurdan korumaya çalıştılar. Öğrencilerin, büstü şemsiye tuttukları sırada bir veli fotoğraflarını çekerek sosyal medya hesabından paylaştı. Paylaşılan fotoğraflar çok sayıda beğeni aldı.

“BİZ ISLANDIK, ATATÜRK ISLANMADI”

Öğrencilerden Dilay Büyükpiliç, Atatürk’ü çok sevdiğini ve yağmurda ıslanmasına dayanamadığını belirterek, “Dışarı çıktığımda Atatürk’ün yağmurdan ıslandığını gördüm. Arkadaşım Damla’ya, ‘Atatürk’ü yağmurdan korumamız lazım’ dedim. O da bana ‘ver şemsiyeni koruyalım’ dedi. Boyum büste ulaşmadığından dolayı şemsiyemi Damla’ya verdim.  Bu sırada arkadaşım Masal’da yanımıza geldi. Hep beraber Atatürk ıslanmasın diye şemsiye tuttuk. Biraz biz ıslandık ama olsun, Atatürk ıslanmadı” dedi.

“ATAMIZI YİNE KORUYACAĞIZ”

Şemsiyeyi Atatürk’ün büstüne tutan Damla İnceoğlu’da, “Dilay yağmur yağınca ‘Atatürk’ü yağmurdan korumamız lazım’ dedi. Bende ‘ver şemsiyeni koruyalım’ dedim. Benim boyum uzun olduğu için şemsiyeyi ben tuttum. Atatürk’ü yağmurdan koruduğumuz için çok mutluyum. Yağmur yağdığında yine atamızı şemsiye ile koruyacağız” dedi.

İkinci sınıf öğrencisi  Öykü Cam, Atatürk’ü çok sevdiğini söyleyerek, “Her yağmur yağdığında çok üzülüyorduk. Yağmurdan ıslanmasın diye böyle bir karar aldık” dedi

kaynakhttp://www.ensonhaber.com/ataturk-bustune-semsiye-tutan-ogrenciler.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir