Aykut Kocaman: Ligin ikinci yarısında çok koşarak rakipleri bükeceğiz

Aykut Kocaman: Ligin ikinci yarısında çok koşarak rakipleri bükeceğiz

Aykut Kocaman: Ligin ikinci yarısında çok koşarak rakipleri bükeceğiz

Aykut Kocaman’ın daha önce yaptığı, “Ligin ikinci yarısında çok koşarak rakipleri bükeceğiz” iddiası Başakşehir maçında sahaya yansıdı

Fenerbahçe, Başakşehir’i deplasmanda 2-0 yenerek zirveye yeniden ortak olurken rakibine karşı yaptığı pres ve koşu mesafesiyle fark yarattı.

HEDEF 125 KİLOMETRE KOŞMAK

Başakşehir maçında 121 kilometre koşarak sezonun rekorunu kıran ve yaptığı presle rakibinin pas oyununu bozan sarı-lacivertlilerde hedef, bundan sonraki maçlarda koşu mesafesini 125 kilometreye çıkarmak.

Aykut Hoca, 2012-13 sezonundaki Mönchengladbach karşılaşmasındaki 124 kilometrelik Türkiye rekorlarını tarihe gömmenin hesaplarını yapıyor. Koşu mesafelerini arttırdıkları takdire rakiplere sahayı dar edeceklerine inanan Aykut Kocaman, bundan sonraki haftalarda 125 kilometreleri bulmak istiyor. Konuyla ilgili olarak tüm verileri öğrencileriyle de paylaştı.

“VERİMLİ KOŞU”

Aykut Hoca. Nitelikli koşunun önemini vurguladığı bir de konuşma yaptı. İşte Kocaman’dan inciler: “Başakşehir ligimizin en organize ekiplerinden. Çok tecrübeli isimlere sahipler. Ancak siz fizik kapasitenizin üzerine çıktığınızda onları ne hale getirdiğinizi herkes gördü. Topa sahip olduğumuzda işimiz kolaylaşıyor. İşte bahsettiğim verimli koşu bu. Şimdi mevcut verilerin üzerine çıkmamız şart. Bunu başardığımız zaman rakiplere fark atacağız.”

kaynakhttps://kralspor.ensonhaber.com/aykut-kocamanin-hedefi-125-kilometre-2018-02-16.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir