Blick: İsviçreli kadınlar evlenmek için Türk erkeklerini tercih ediyor

Blick: İsviçreli kadınlar evlenmek için Türk erkeklerini tercih ediyor

Blick: İsviçreli kadınlar evlenmek için Türk erkeklerini tercih ediyor

İsviçre günlük gazetesi Blick’in haberine göre İsviçreli kadınların evlenmek için tercih ettiği erkeklerin arasında Türkler de var.

İsviçre günlük gazetesi Blick’in haberine göre İsviçreli kadınların evlenmek için tercih ettiği erkeklerin başında güney komşusu İtalyan erkekleri var. Listede son sıralarda da olsa Türkler de yer alıyor. İsviçreli erkeklerin en çok evlenmek için tercih ettikleri ise aynı dili paylaştıkları Almanlar. Sıralamayı Hırvatistan, Arnavutluk, Sırbistan, Makedonya, Brezilya, Tayland, Fas, Rusya ve Ukrayna oluşturdu.

Türkleri de tercih ediyorlar

İsviçreli kadınların sıralamasında, Kosova, Sırbistan, Makedonya, Hırvatistan, Almanya, Tunus, Fas, Türkiye ve son sırada Fransa var.

İsviçre istatistiklerin en son verilerine göre beş evli çiftten ikisi yabancı bir eş ile evli. Araştırmasonucuna göre İsviçre’de yabancı evliliklerin giderek arttığı, boşanma oranın yükselmediği, yabancı kişilerle evli olan eşlerin daha sadakatli olduğu ortaya çıktı.

İsviçre’de farklı ülke, kültür, dinlerle yapılan evliliklerde yabancı erkeklerin yüzde 75’i Avrupa Birliği (AB) sınırları içinden. Kadınlarda ise yüzde 60’ı AB sınırları içinde bulunan ülkelerden.

kadınvekadın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir