Burun ameliyatı sonrası kalbi duran genç hayatını kaybetti

Burun ameliyatı sonrası kalbi duran genç hayatını kaybetti

Burun ameliyatı sonrası kalbi duran genç hayatını kaybetti

Mersin’ın Tarsus ilçesinde burun ameliyatı sonrası servise alınan 14 yaşındaki genç kurtarılamadı.

Ameliyatın ardından servise alınan Gencel’in bir süre sonra kalbi durdu. Yakınlarının habervermesi üzerine doktorların müdahalesiyle kalbi yeniden çalıştırılan Gencel, yoğun bakıma alındı.

 

BURUN AMELİYATI CANINDAN ETTİ

Durumu ağırlaşan Gencel, daha sonra Adana’nın Yüreğir ilçesindeki başka bir özel hastaneye sevk edildi. Gencel, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Gencel’in cenazesi, Adana Adli Tıp Kurumundaki otopsinin ardından toprağa verilmek üzere Tarsus’a götürüldü.

Burun ameliyatı sonrası kalbi durdu

BABA GENCEL: DAVACI OLACAĞIM

Baba Cebrail Gencel, cenazenin alınması sırasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ameliyat sonrası oğlunun servise alındığını ve hemşirenin serum bağlayıp ayrıldığını belirtti.

Burun ameliyatı sonrası kalbi durdu

Ameliyattan çıktıktan sonra yaklaşık bir saat boyunca herhangi bir sağlık görevlisinin oğlunu kontrole gelmediğini iddia eden Gencel, şunları söyledi: “Eşim ve gelinimle birlikte oğlumun yanında bulunuyorduk. Hiçbir tepki vermeyince dilinin soluk borusunu tıkadığını fark ettik. Hemen doktorları çağırdık. Oğlumun kalbi durmuştu. Müdahalede bulunup yoğun bakıma götürdüler. Bir gün sonra akşama kadar oğlumla ilgili bize bilgi vermediler. Sağlık Bakanlığına şikayet ettim. İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri geldi. Onlar da oğlumu Adana’daki hastaneye sevk etti. Tarsus’taki hastaneden davacıyım. Oğlum sapasağlamdı. Askere gitmeden önce ağır işte çalıştığı için altı ayda bir genel kontrolden geçiyordu. Herhangi bir sağlık sorunu da yoktu.”

kaynakhttp://www.ensonhaber.com/burun-ameliyati-sonrasi-kalbi-durdu.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir