Çocuğu olmayanlara ve düşük sorunu yaşayanlara tavsiyeler

|||Haberegider-Özel |||Günümüzün artan sorunlarından biri olan çocuk sahibi olamama ve düşük gibi sorunlarla ilgili araştırdığımız bazı çok önemli bilgileri paylaşmak istedik.

NOT: Paylaşacağımız bilgiler doktorların tedavi yöntemlerini uygulamamanıza ya da aksatmanıza ya da geciktirmenize neden olmasın! Bunlar sadece tıbbi tedaviye ek olarak uygulanabilecek önerilerdir. Özel bir hastalığı olanlar doktorlarına danışarak uygulamalıdır.

Öncelikle, sağlıklı bir vücuda sahip değilseniz çocuğunuz ya olmaz, ya düşük olur  ya da doğsa bile sağlıklı olmaz muhtemelen. Onun için vücudunuzu daha sağlıklı hale getirebilmek en büyük ve önemli iş aslında. Vücut nasıl daha sağlıklı hale getirilebilir ve hamilelik öncesi ve hamilelik sürecinde neler yapılırsa daha sağlıklı oluruz, bunlara değinelim.

Aşağıdaki bilgiler çok özet olarak yazılmıştır. Bunları uygulayabilmek için aşağıdaki başlıkları da “detaylıca araştırarak” hayatınızda köklü değişiklikler yapmanızla sağlanabilir.

[***** yıldız – Çok Ç0k Önemli]

1- Yiyecekler****: Katkı maddesi ve koruyucu içeren, içinde ne olduğunu bilmediğiniz, bir sürü karışımdan oluşan hazır yiyeceklerden uzak durun! Sağlıklı bağırsak florası olmazsa pskolojik hastalıklara kadar sağlıklı bir vücut imkansızdır. Meyve sebzelerdeki ilaç kalıntılarını düşünerek köy üretimi ya da organik sertifikalı ürünler kullanmaya çalışın.

2-Karışık yemekten vazgeçin!*** Gıdaların sindirimini ve yarayışlılığını azaltır ve vitamin eksikliğine neden olur. Tek çeşit yedikçe size iyi gelmeyen ya da allerji-romatizma-hazımsızlık vb. sebep olan gıdaları da öğrenmiş olursunuz.

3-Çiğnemeden yutmayın!*** Gıdaların sindirimini azaltır ve vitamin eksikliğine neden olur.

4-Klorsuz ve kaliteli su için***. Su olmayan bir vücutta hiç bir işlem gerçekleşmez. Vücudun su tutabilmesi için evde yemeklerde gerçek kaya tuzu kullanın ve gerekiyorsa “SOLE” hazırlayın!

5-Sodyum Bi Karbonatlı su kullanın****: Vücutta aşırı asit birikmesi sonucu bir çok hastalık ortaya çıkar. Sodyum bi karbonat vücutta biriken aşırı asiti nötürleştirir. BKNZ: KANSERİN ÇARESİ “KARBONAT (SODYUM BİKARBONAT)” ALKALİ BESLENME DOĞAL TEDAVİ YÖNTEMİ Mİ

6-Deterjanlara, kozmetiklere, parfümlere, diş macunu vb dikkat****: Mümkün olduğunca güvenebileceğiniz ve az ve doğal kimyasal içeren Ersağ vb. gibi ürünler kullanmaya çalışın. Bu kimyasallar vücut tarafından emilerek yıllarca atılamadan vücudunuzda birikir. Bitkisel ya da doğal kimyasallar içeren ürünlere yönelin.

6-Hacamat*****: Vücutta yıllarca biriken ağır metaller, zararlı atıklar temizlenir ve tıkanan kılcal damarlar açılarak sağlıklı kan dolaşımı sağlanır. Ben özellikle herkesin yaptırması taraftarıyım. Hatta hasta olmak istemeyenler bile 4 ayda bir yaptırırsa çok daha sağlıklı olacaklarına eminim.

7-Oruç****: Haftanın en az 2 günü oruç tutarak vücudu dinlendirdiğinizde vücudunuzdaki rahatlamayı siz de fark edeceksiniz. Oruç tutuluken gıda sindirimiyle yorulan organlar, sindirim olmayınca yenileme ve onarım faaliyetlerine geçer.

8-Bazı Gıda Takviyeleri*****: Bazı klinik çalışması yapılmış gıda takviyelerinin etkisi bilinmektedir. Bunları (hap şeklinde) Sağlık Bakanlığı onaylı markalardan temin edebilirsiniz.

-Erkekler için Ginseng****Maca****Spirulina*****. Spirulina genetik bozukluklarda bile düzelmeler sağladığı ıspatlanmış bir bitkidir özütüdür. Maca sperm sayısını ve hareketliliğini arttırmaktadır. Ginseng cinsel gücü arttımak başta olmak üzere her şeyi iyileştiren bitki özütü olarak bilinir.

Kadınlar için Hayıt**** ve spirulina ekstraktları hamilelik öncesi ve sonrasında hormonları düzenler. Özellikle düşük sorunları yaşayanlar  hamilelik döneminde Hayıt kullanımına devam edilmeli. (Doktorunuza danışarak) Spirulina anne sütüne eşdeğer özellikte bütün besin öğelerini tek başına içeren mucize bir bitkidir. Sürekli kullanıldığında diğer saydığımız bir çok vitamin ve mineral eksikliklerini tek başına giderir.Ayrıca detoks etkisi ile vücudu temizler.

Enginar ekstraktı *** karaciğeri temizler.Karaciğer yağlanması bir çok hastalığın başlangıcıdır.

D vitamini***** eksikliğinde çocuk sahibi olamazsınız. Özellikle D Vitamini eksikliğinde yumurta gelişmez ve cinsel isteksizlik görülür. Aynı şekilde C.Karatay’ın da sürekli vurguladığı üzere İngiltere’de hamilelere D Vitamini ve İyot***** testleri zorunlu yapılmakta.

Omega 3 ve B12, C Vitaminleri***** Omega 3 eksikliği ile birlikte annelerde depresyon riski artmaktadır

Sarı kantaron***; stres ve pskolojik-depresyon sorunları olanlar için, (hamilelik süresince kimyasal ilaçlar doktor önerisi dışında zaten kullanılmaz,  bitkisel ürünler de doktorunuza danışılarak tüketilir)

Demir***** eksikliğinin giderilmesi.

-Doğal Zeytinyağı*** içmek ve vücuda sürmek: Bağırsaklarda kabızlık-mantar sorunu, vücutta özellikle deri hastalıkları ve hamilelik çatlaklarının giderilmesi başta olmak üzere tedavisini hızlandırır veya tedavi eder.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir