Cumhurbaşkanı Erdoğan İmam Hatip Lisesin’de ilk dersi kendi verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan İmam Hatip Lisesin'de ilk dersi kendi verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan İmam Hatip Lisesin'de ilk dersi kendi verdi

CHP döneminde yeterli eğitimlerin verilmediğini ifade eden Cumhurbaşkanı, cenazelerin ortada kaldığını hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fatih’te, Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin açılışına katılarak konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışın ardından sınıfları gezdi.

ÖĞRENCİLERİ AŞAĞILADILAR

İmam Hatip liselerinin önemine vurgu yapan Cumhurbaşkanı, “Bazı öğretmenlerimiz de bize şunu söylerlerdi, ölü yıkayıcısı mı olacaksınız? Ölü yıkamayı dahi aşağılayanlar olmuştu.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da konuştu

CENAZELER ORTADA KALIYORDU

İmam Hatip okullarıyla ilgili CHP dönemini hatırlatan Erdoğan, “Tek parti CHP’sinin derdi kendi ifadeleri ile cenaze namazı kıldırmayı bilecek kadar dini bilgiye sahip kişilerin yetiştirilmesiydi. Cenaze yıkayacak insan yoktu, Türkiye o hale gelmişti. Cenazelerimiz ortada kalıyordu.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

“Heyecanlıyım, heyecanlı olduğum kadar da mutluyum. Zira okuluma Fener’den buraya doğru tırmandığım günleri hatırlıyorum. Evim, Kasımpaşa’daydı. Kasımpaşa’dan bazen sandala bazen motora binip Haliç’in ortasında da haczedilmiş gemilerin olduğu dönemdi. Buraya geldiğim günleri hatırlıyorum. Rabbime hamdolsun ki şu anda Mesut Bey ve bazı kardeşlerimizin de gayretleri ile gerek mimari noktada gerekse bütün hassasiyeti ile İmam Hatipler içerisinde öyle zannediyorum ki taçlandırılmış bir eser ortaya çıktı. Bu yeni binanın yapımında emeği geçen ve yine bu okulun bir evladı olan Mesut Toprak kardeşime şükranlarımı sunuyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul’da konuştu VİDEO

BURADAN BAŞBAKANLAR, CUMHURBAŞKANLARI YETİŞTİ..

Bugün açılışını yaptığımız Anadolu İmam Hatip Lisemiz 45 milyon liralık, Anadolu lisemiz ise 15 milyon liralık bir yatırımla hizmetinize sunulmuştur. Bundan sonra da hayırseverlerimizin benzer hizmetlerinin artarak devam edeceğine inanıyorum. Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi başlı başına bir ekoldür. Biz burada öğrenci iken İstanbul’da başka İmam Hatip okulu yoktu. Sadece burasıydı. Okulumuzun mezunlarına baktığımızda siyasetten bürokrasiye her alanda çok önemli başarılara imza atmış isimlerin olduğunu görüyoruz. Buradan belediye başkanları, milletvekilleri, bakanlar yetişti. Başbakanlar, cumhurbaşkanları yetişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da konuştu

ÖLÜ YIKAYICISI MI OLACAKSINIZ DERLERDİ

Bazı öğretmenlerimiz de bize şunu söylerlerdi, ölü yıkayıcısı mı olacaksınız? Ölü yıkamayı dahi aşağılayanlar olmuştu. Halbuki ilk adım atıldığı zaman ölüleri yıkayacak gassal denilen, bunu yetiştirmek üzere bu okulların kurulması var idi. Buralardan hamdolsun bizler yetiştik. Bilim adamları yetişti. Baktılar ki, bunlar farklı gidiyor bu sefer ön kestiler. Kapatalım dediler, kapattılar. Türkiye genelindeki öğrenci potansiyelini 600 binden 60 bine düşürdüler. Ne ile? Meşhur 28 Şubat’la. Şu an 1 milyon 300 bin öğrencisi var. Kemiyet değildir aslolan, keyfiyettir. Bilgi donanımı ile yetişmenizi istiyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da konuştu

Erdoğan: Ölü yıkayıcısı mı olacaksınız derlerdi VİDEO

Yukarıdaki video için ilk yorumu sen ekle

BU OKULUN GÖNÜL DÜNYAMDAKİ YERİ BAMBAŞKADIR

Ülkemizde uzun süre, çoğu da batı ülkelerinin eğitim öğretim sisteminde kurulmuş olan az sayıda okulun marka değerinden bahsedilirdi. Bu okulun gönül dünyamdaki yeri ise bambaşkadır. İlk gençlik yıllarımızda İmam Hatipli olmanın verdiği şuur ve dirayetle hayatımıza sıratı müstakim ile yön vermeye çalıştık.

Ülkemizin her köşesine serpilmiş olan İmam Hatip okullarının büyük bir bölümünün bizzat milletimizin tarafından inşa edilmiş olmasının sebebi budur. Yatakhanemizde gece üstümüzü örten büyüklerimizi unutmamız mümkün değildi. Ben emekli albay yurt müdürümüzü unutamama. Gelir dolaşır bakardı. Aynı şekilde şu anda Kültür ve Turizm Bakanımız Numan Bey’in babası, İsmail Niyazi Kurtulmuş’u unutmamız mümkün değildir. Babam bizi ona teslim etmişti. Yusuf Türel büyüğümüzü unutamayız. Nazif Çelebi büyüğümüzü unutamayız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da konuştu

Biz tüm siyasi hayatımız boyunca, milletimizin yolunu takip ettiğimiz için bugün buradayız. İmam Hatip okullar açıldığı günden beri yaşayanan kadim bir tartışma var. Sadece din eğitimi veren okullar mı olmalıdır? Biz lise fark imtihanları adı altında bir de liselerden burada okuduğumuz derslerden imtihana girdik. Ben 6 dersi de verdim, ondan sonra üniversiteye girebildim. Benim diyen milletvekilleri, bakanların çoğu burada Fizik, Kimya, Matematik, bunların okutulduğundan haberi yok. Bir sor, İmam Hatip okullarının müfredatı nedir? Hiç haberleri yok.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da konuştu

CHP’NİN DERDİ…

Burada hem dünyevi hem uhrevi bütün alanlara hitap eden güçlü bir nesil olarak sizleri görüyorum. Dönem dönem farklı eğilimler öne çıkmıştır. İşin esasında ise fotoğraf şudur; İmam Hatip okulları ile ilgili ilk adımlar tek parti döneminde atılmıştır. Tek parti CHP’sinin derdi kendi ifadeleri ile cenaze namazı kıldırmayı bilecek kadar dini bilgiye sahip kişilerin yetiştirilmesiydi. Cenaze yıkayacak insan yoktu, Türkiye o hale gelmişti. Cenazelerimiz ortada kalıyordu. Köklü dini müesseselerin kapılarına kilit vuruldu, böyle bir tehlike ortaya çıktı. Milletimiz bırakınız Kuran-ı Kerim eğitimi, cenazesinin ortada kalacağından korkmaya başlamıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da konuştu

BEN KAZAKİSTAN BAŞKANI’NA…

Orta Asya’da bu tür insanlara “ak sakal” derler. Ben Kazakistan Devlet Başkanı’na “sen bizim ak sakalımızsın” dediğimde çok hoşuna gitti. Yıllar yılı o orta asya kırsalında belli şeyleri görmüş yetişmiş, “ak sakalımız” deyince onun da hoşuna gitti. Büyüklerimiz sayesinde okullarımız kök salmıştır. Celalettin Ökten hoca bunlardan biriydi.”

kaynakhttp://www.ensonhaber.com/444-cumhurbaskani-erdogan-konusuyor.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir