Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yavru köpek olayı ile ilgili talimat verdim

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yavru köpek olayı ile ilgili talimat verdim

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yavru köpek olayı ile ilgili talimat verdim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya’da patileri kesildikten sonra ölen köpekle ilgili “Aydınlatılması için talimat verdim” açıklamasını yaptı.

Sakarya Sapanca Yüzevler Mahallesi’nde ormanlık alandaki köpekleri beslemeye giden hayvanseverler, patileri ve kuyruğu kesilmiş yavru köpeğin yerde kıvrandığını görmüş, veterinere götürülen ağır yaralı köpek, tedavi için İstanbul’daki bir veteriner kliniğine gönderilmişti. İstanbul’da dün ameliyat edilen yavru köpek kurtarılamamıştı.

CUMHURBAŞKANI KONUYLA İLGİLİ KONUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Twitter sayfasından bir açıklama yaparak olayın aydınlatılacağını açıkladı ve şunları söyledi: “Hayvanları korumak sadece görev değil inancımızın, insanlığımızın da gereğidir. Hayvanlar bir mal değil candır, bizlere Hüda’nın bir emanetidir. Sakarya’da meydana gelen ve hepimizi hüzne boğan hadisenin aydınlatılması için talimat verdim.

Cumhurbaşkanı: Yavru köpek için talimat verdim


Sakarya’da patileri kesildikten sonra ölen köpeğin son fotoğrafı

“VATANDAŞLARIMI DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM”

2004 yılında hayvanları korumaya yönelik ilk müstakil kanun olan 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nu çıkardık. Hayvan haklarıyla ilgili yeni yaptırımları içeren Hükumet Tasarısını da yeni dönemde öncelikli olarak yürürlüğe koyacağız. Bütün vatandaşlarımızı hayvanları koruma konusunda duyarlı olmaya davet ediyorum.”

kaynakhttp://www.ensonhaber.com/cumhurbaskani-yavru-kopek-icin-talimat-verdim.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir