El koyulan Paralar, Banka çalışanları, Ohal inceleme Komisyonu

Aklıma takılan üç soru - Süleyman Özışık

Aklıma takılan üç soru - Süleyman Özışık

Aklıma takılan üç soru – Süleyman Özışık

Hafta sonu olması münasebetiyle Afrin Operasyon’na kısa bir ara verip, içimizdeki bazı sıkıntılara değinmek istiyorum izninizle…

Bunu yaparken aklıma takılan bir kaç meseleyi sizinle paylaşmak istiyorum.

Aklıma çengelli iğne gibi takılan birinci mesele şu:

17/25 Aralık’tan bu yana Fetö terör örgütüne pek çok alanda darbe indirildi. Darbe sıralamasında büyük öncelik, örgüte mali destek sağlayan şirketlere ve kurumlara verildi.

Pek çok kuruma kayyum atandı, pek çok kurumun taşınmazlarının hazineye devredildiği söylendi. Ayrıca örgüte ait olduğu belirtilen bazı paralara da el konuldu.

KHK ile kapatılan kuruluşların bankalardaki paraları hala bankada tedbir konulmuş halde bekletiliyor. Yani henüz hazineye aktarım yapılmadı.

Milyarları bulan bu paraları kasasında tutan bankalar repoydu faizdi derken epey bir ballı kazanç sağlıyor. Bunlar sadece devlet bankası falan da değil yani. Özel sektöre ait bankalar da var bunların içinde…

Soru şu:

Neden?

Neden tedbir kararı bir an önce kaldırılıp bu paralar Hazine’ye aktarılmıyor. Devletin elini rahatlatacak düzeyde olan bu kaynak neden bankaların neması haline getiriliyor?

Aklıma takılan ikinci mesele, Fetö ile mücadele konusu…

Hepimizin bildiği üzere Fetö’nün birinci darbe girişimi Halkbank’a yapılan operasyon üzerinden başlamıştı. Rıza Zarrab ve Hakan Atilla meselesi hala önümüzde büyük bir sorun olarak duruyor.

Peki ama 17/25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişiminden sonra başta Halkbank olmak üzere bankacılık sistemine sızan Fetö’cülerle ilgili bir çalışma yapıldı mı?

Mesela…

15 Tem…

Devamını Oku 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir