Elmas ekranlı akıllı telefonlar geliyor

Elmas ekranlı akıllı telefonlar geliyor

Elmas ekranlı akıllı telefonlar geliyor

Akıllı telefon ekranlarının çizilmesi, elmas ile güçlendirilmeleri ile tarihe karışabilir. İşte, 2019 yılında karşımıza çıkacak elmas ekranlı akıllı telefonlarhakkında detaylar.

-iPhone 8’de parmak izi ekrandan okunabilecek

Mirage Diamond Glass ile elmas ekranlı akıllı telefonlar geliyor!Nanokristal geliştirme ve üretme konusunda uzmanlaşmış olan Akhan Semiconductors tarafından hazırlanan Mirage Diamond Glass adlı cam tabanlı cihaz ve bileşenler gelecek yıl hayatımıza girecek gibi gözüküyor.

CEO Adam Khan, yeni camın şimdiye kadar kullanılanlara göre çok daha dayanıklı ve sert olduğunun altını çiziyor. Laboratuvarda üretilen elmasların Corning Gorilla Glass 3 gibi ekran dayanıklılığı teknolojileri ile bir araya getirilerek kullanılabilecek olması da önemli.

Elmas ekranlı akıllı telefonlar

Oldukça ışıltılı ve pahalı olmasının yanı sıra, insanlar tarafından en dayanıklı doğal madde olarak bilinen elmas ile ekranların kırılması imkansız hale gelebilir. Şu anki ekran camlarının ise alüminyumsilikon ve oksijen kombinasyonu ile üretildiğini ve çeşitli kimyasal işlemlerle güçlendirildiğini not olarak düşelim.

Öte yandan, teknolojinin üreticilere sunulması için bazı konuların çözülmesi için uğraşılıyor. Stres testlerine göre elma testleri ile elmasın elektrik sinyallerini aktarma işlevinden emin olmak isteniyor. Dokunmatik ekran işlevinin hiçbir gecikme olmadan tamamen çalışması ve tepki vermesi oldukça önemli. Ek olarak, camın dayanıklılığı için dayanıklılık testleri gerçekleştirilirken, camın ışık yansıtma oranını düşürmek için çalışılıyor. Tabii ki fiyat konusunun da çözülmesi gerekiyor. Yoksa teknolojiyi kullanan amiral gemileri ciddi anlamda el yakabilir.

Adı açıklanmayan bazı cihaz üreticileri tarafından da test edilmekte olan Mirage Diamond Glass bakalım ilk hangi cihazda yer alacak?

kaynakhttps://shiftdelete.net/elmas-ekranli-akilli-telefonlar-2019

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir