Elon Musk, SpaceX’in yeni roketi Heavy Falcon’a Tesla Roadster yerleştirdi

Elon Musk, SpaceX'in yeni roketi Heavy Falcon'a Tesla Roadster yerleştirdi

Elon Musk, SpaceX'in yeni roketi Heavy Falcon'a Tesla Roadster yerleştirdi

Dünyanın en güçlü roketi olarak anılan Falcon Heavy’nin test uçuşu yapıldı. Saturn 5’ten bu yana en yüksek taşıma kapasitesine sahip roketin ağırlığı 2 bin 250 ton. Elon Musk, SpaceX şirketinin testini yapacağı yeni roketi Heavy Falcon’un içerisine ise bir adet Tesla Roadster yerleştirdi

Kendisine ait olan kırmızı Tesla Roadster’ı rokete yerleştiren Musk, aracı David Bowie’nin Space Oddity parçası eşliğinde Mars’a yolcu ediyor. Eğer fırlatmada bir aksilik yaşanmazsa, şarkı aracın aküsü bitene kadar yıllarca çalmaya devam edecek.

Musk, kendi Instagram hesabından paylaştığı görsellerde Tesla Roadster’ın sürücü koltuğuna Starman olarak adlandırdığı bir de kukla yerleştirdi.

Elon Musk’ın kendi kişisel Tesla Roadster aracı Mars’a doğru yolculuğa çıkacak.Kennedy Uzay İstasyonu’ndan fırlatılacak olan roketi fırlatmak için NASA ile bir kontrat da yapıldı. 2 bin 250 ton ağırlığındaki roketin fırlatıldıktan sonraki en kritik anı ilk 3 dakika olarak gösteriliyor. Bu sürede roketin seyri yörüngeye oturma durumunu belli ediyor.

Kaynak: http://www.haberturk.com/tesla-roadster-canli-yayinda-uzaya-cikti-1827189

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir