Erdoğan Bitlis’ten Kılıçdaroğlu’na; YPG terör örgütü müdür? Yiğitsen açıkla!

Erdoğan Bitlis'ten Kılıçdaroğlu'na; YPG terör örgütü müdür Yiğitsen açıkla!

Erdoğan Bitlis'ten Kılıçdaroğlu'na; YPG terör örgütü müdür Yiğitsen açıkla!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na seslenerek “PYD, PKK, YPG terör örgütü müdür? Yiğitsen açıkla ama açıklayamazsın” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bitlis’te partisin kongresinde gündemi değerlendirdi.

Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kararlı bir şekilde terörle mücadeleye devam ettiği söyledi.

YPG’LİLER SÜRÜNGEN GİBİ KAÇIYOR

Türkiye’ye tehdit etmeye kalkan teröristlerin sürüngenler gibi kaçtığını ifade eden Erdoğan, operasyonların kararlı bir şekilde devam edeceğini sözlerine ekledi.

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: PYD, PKK, YPG terör örgütü müdür?

“YİĞİTSEN AÇIKLA…”

Bu sözlerinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenen Erdoğan, “Ana muhalefetin başındaki zata sesleniyorum. Ey Bay Kemal, şimdi kongre yapıyorsun. Söyle bakalım, bu PYD terör örgütü müdür? Eğer yiğitsen terör örgütü olduğunu açıkla. PKK terör örgütü müdür? Eğer yiğitsen açıkla. YPG terör örgütü müdür? Eğer yiğitsen açıkla. Ama açıklayamayacaksın. Çünkü sen onların Meclisteki temsilcileriyle kol kola dolaşan birisisin.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bitlis konuşması

CHP’YE GÖRE YPG TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİL

Kemal Kılıçdaroğlu, daha önce yaptığı bir konuşmada YPG’nin terör örgütü olmadığını söylemişti.

CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke de, YPG’nin terör örgütü olduğuna dair ellerinde bir istihbaratın olmadığını ifade etmişti.

Erdoğan: Aslanlarımız çakalları sürüngene çevirdi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Bitlis 6. Olağan İl Kongresine katıldı.

Partisinin Bitlis 6. Olağan İl Kongresine katılan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kongrede konuştu.

Erdoğan: Aslanlarımız çakalları sürüngene çevirdi

“HESAP UZMANI KEMAL’LER, MUHSABECİ KENAN’LAR BİTMEZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın terör örgütleriyle mücadelede millet olma duygusunun önemine değinerek Millet olmak öyle kolay değildir. Köklü bir ortak geçmişiniz ortak değerleriniz yoksa millet olamazsınız. Biz milletiz. Ülkemize kurulan tüm kumpasları sahiplerinin başlarına geçireceğiz. Bugün Türkiye olarak sınırlarımız içinde ve dışında terör örgütleriyle savaşıyoruz. Bu ülkede ne hesap uzmanı Kemal’ler, ne muhasebeci Kenan’lar eksik olur.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan: Aslanlarımız çakalları sürüngene çevirdi VİDEO

“SÜRÜNGENE DÖNDÜLER”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mücadelede gelinen noktadaki başarıyı ise şu benzetmeyle tarif etti: Daha düne kadar sırtlarını dayadıkları güce güvenerek bu millete meydan okuyan teröristlerin nasıl sürüngene döndüklerini görüyorsunuz. Bu millet böyle bir günde nasıl meydana çıktığını ortaya koymuştur. Bu millete yürek ve bilek gerektiren meselede kimse geri adım attıramaz.”

“PYD, YPG TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİL MİDİR BAY KEMAL?”

Konuşmasında ana muhalefete de seslenen Erdoğan, Korkaklar, zafer anıtı dikemezler. Türkiye’de bir ana muhalefet var, biri çıkıp diyor ki, PYD bir terör örgütü değildir diyor. Bakıyorsunuz, bir milletvekili çıkıyor Türkiye’nin Afrin’e girişini işgal olarak ifade ediyor. Ey Bay Kemal, şimdi kongre yapıyorsun. Yiğitsen PYD, YPGterör örgütü müdür, yiğitsen açıkla, PKK terör örgütü müdür yiğitsen açıkla. Açıklayamazsın çünkü sen onların Meclis’teki temsilcileriyle kol kola dolaşan birisin.” dedi.

Kaynak: http://www.ensonhaber.com/erdogan-aslanlarimiz-cakallari-surungene-cevirdi.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir