Erdoğan Siyonizmin kurucusu Theodor Herzl’in mezarını ziyaret etti yalanı

Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Siyonizm’in kurucusu Theodor Herzl’in mezarını ziyaret ettiği iddia edilmekte ve 2005 yılından beri bu yalan ve çarpıtma haber hala dillendirilmeye devam etmekte.

Üstelik bunu eğitimli ve okur yazar kesim dahil araştırmadan kabul etmek bir yana, paylaşarak daha fazla kitlelere ulaşması için çaba sarf etmekte. Bunun gerçek olmadığını aşağıda iki farklı kaynaktan aldığımız bilgilerden ulaşabilirsiniz.

Yalan haberlerin bunca zaman geçmesine rağmen hala toplumda gerçekmiş gibi algılanması ve hala paylaşıma sokulması, bunları piyasaya süren güçlerin “pskolojik savaş” konusunda ne kadar başarılı olduğunu ortaya koyuyor.

Paylaşımdaki video

Kaynak: http://bykoyun.blogspot.com.tr/2014/01/basbrterdogan-herzlin-mezarn-ziyaret.html

BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN  Theodor Herzl’in mezarına gitmemiştir. Yad Vashem i ziyaret etmiştir.

Yer  herzl tepesidir.

Mezar Theodor Herzl’in mezarı değildir.

Herzl mezarı tepenin üst kısmında yatıyor.

Yad Vashem Holokost Dağı’nın batısındadır.

Yad Vashem nedir: Soykırım kurbanlarını hatırlamak ve sorumluları unutmamak üzere kurulmuş bir müze.

Erdoğan Yad Vaşem Soykırım Müzesi’ni gezdi

İsrail’de temaslarını sürdüren Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve beraberindeki bakanlarla birlikte yeni açılan Yad Vaşem Soykırım Müzesi’ni gezdi..

Erdoğan’a Müze Müdürü Avner Şalev tarafından, soykırım tarihi, müzedeki resimler ve videolarla ilgili bilgi verildi.

Erdoğan ve beraberindekiler, müzenin isimler salonunu gezdi, ardından anma salonuna girdiler. Anma salonuna başı açık giren Erdoğan, İkinci Dünya Savaşı sırasında 6 milyon Yahudi’nin anısına sembolik olarak yanık tutulan ateşi canlandırdı.

Başbakan Erdoğan’ın İsrail programında da Yad Vashem ziyareti var; ama kapalı kapılar ardında ciddi bir sancı yaşanıyor.

Erdoğan, Yad Vashem’de başında ‘kipa’, yani Yahudilerin dini törenlerde taktıkları küçük takkeyi takacak mı, takmayacak mı? Yanıtı beklenen soru bu.

Tayyip Erdoğan, Yahudi ‘takkesi’ kipayı takmadı

İsrail’deki soykırım müzesine giren herkes, saygı gereği başına kipa takıyor. Süleyman Demirel ve Bülent Ecevit, kipa yerine şapka takmışlardı. Tayyip Erdoğan ise, müzeyi ‘başı çıplak’gezdi…

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Nazilerin soykırıma uğrattığı 6 milyon Yahudi’nin anısını simgeleyen İsrail’deki Soykırım Müzesi’ni ziyaretinde başına Yahudilerin dini sembolü olan Kipa’yı takmadı.

Erdoğan, İsraillilerin Kipa ya da şapka ile başın örtülmesini istedikleri müzenin Anma Salonu’ndaki törene başı açık katıldı.

SOYKIRIM MÜZESİ’NE ZİYARET

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’de, Soykırımı Anma Müzesi’ni gezdi. Erdoğan, “Yahudi soykırımı insanlığa karşı işlenmiş en akıl almaz suçtur. Bir daha asla benzer bir olayla karşı karşıya kalınmamalı” dedi. Başbakan Erdoğan, eşi ve bazı bakanlarla birlikte İkinci Dünya Savaşı’nda Nazilerin katlettiği 6 milyon Yahudi anısına yapılan Soykırımı Anma Müzesi’ni gezdi.

Erdoğan, müzedeki özel salonda, öldürülen Yahudiler anısına yanık tutulan ateşi canlandırdı; soykırım kurbanlarının küllerinin yer aldığı yeraltı türbesine de çelenk bıraktı.

Erdoğan, müze ziyaretinde, Yahudi takkesi kippayı takmamayı tercih etti.

Siyonist Obama siyonizmin babası Theodor Herzl’in mezarını ziyaret etti

Siyonist Obama siyonizmin babası Theodor Herzl’in mezarını ziyaret etti

ABD Başkanı Barack Obama korsan İsrail gezisini sembolik ziyaretlerle tamamladı. Obama, “Modern Siyonizm”in babası olarak anılan Theodor Herzl’in mezarını ziyaret etti.

Theodor Herzl’in mezarı burası

anlamanız açısından:
mezarın üstünde הרצל yazmaktadır 
karşılığı:
 הרצל= herzl dir.
not:kaynak 10 herzl

President Barack Obama pauses after laying a wreath during his visit to the Hall of Remembrance at the Vad Vashem Holocaust Memorial in Jerusalem, Friday, March 22, 2013. (photo credit: AP Photo/Pablo Martinez Monsivais)

Yalanların sebebi Kemal beyin acıyı erteleme ihtiyacı -Fuat Uğur -22.07.2014

Psikologlar yalan söyleyenleri tanımlarken kişilik bozukluğu, suçluluk duygusu, öz güven eksikliği gibi çeşitli nedenler sıralıyorlar.
Bir tane daha var.
Acıyı erteleme ihtiyacı.
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bu kronik hâliyle yukarıdaki nedenlerden birçoğunu bünyesinde barındırıyor olabilir ama ona en uygun sebep “Acıyı erteleme ihtiyacı” olarak görünüyor.
Düşünün, her seçim gününün ertesinde alınan sonuçlar ona yeni bir acı yaşatıyor. İçini kemiren şey mıh gibi aklından çıkmıyor.
Kemal bey bu patolojik hâli perdeleyebilmek için, çevresine kendi gibi olanları toplayarak yalan üretimini âdeta sosyalleştirip kurumsallaştırdı. Tüm CHP çevresi de yalanlarla kitlelere yönelik algı operasyonu yürütmeye adadı kendini.
Sebep aynı, çaresizliğin getirdiği acziyetle acıyı ertelemek.
Yazının konusu yeni üretilen iki yalanla ilgili.

YALAN BİR
Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz gün “Hadi bir kez sözünün eri ol, boynuna takılan Yahudi Cesaret Madalyasını çıkar, iade et” diye seslendi Tayyip Erdoğan’a. Gerçeği eğip bükerek olumsuz algı meydana getirmeye yönelikti bu sözler. Tabii CHP ve cemaat yanlısı gazetelerde yer aldı.

GERÇEK BİR
Şimdi Kemal beyin “Yahudi Cesaret Madalyası” diyerek nasıl kendi partisinin siyasal geçmişini, Atatürk’ün diplomatlarını aşağıladığını görelim.

Ödül töreniyle ilgili o zaman Hürriyet’te yayınlanan haber:
New York’un önde gelen Musevi kuruluşlarından Anti Defemation League (ADL), 2. Dünya Savaşı’nda Rodos eski Konsolosu Selahattin Ülkümen’in başını çektiği Türk diplomatlarının Musevileri kurtarmasından dolayı Başbakan Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’e Courage to Care, yani  “İlgi Göstermeye Cesaret Etmek” adı altında bir ödül verdi.
Erdoğan, Musevi düşmanlığının herhangi bir inancı veya halkı küçük görme veya insanlık değerlerine layık görmeme hastalığının tek tezahürü olmadığını belirterek “soykırım, etnik temizlik, ırkçılık, İslam düşmanlığı ve terörizm, geçmişten bugüne kadar devam eden aynı kötülüğün farklı yüzleridir” dedi.
Erdoğan’a ödülünü veren ADL yöneticisi Abraham Foxman, Osmanlı ve Atatürk döneminde Musevilerin hep Türkiye’de büyük misafirperverlik gördüğünü belirterek “Türkiye kriz dönemlerinde bizim için her zaman güvenli bir liman oldu” dedi.
Bu arada Gül’e de yine Musevilere yardım eden diplomatlarımızın adlarının yazılı olduğu bir plâket verildi.
CHP lideri Kılıçdaroğlu kendi partisinin geçmişini böyle reddedip, âdeta Atatürk ve İnönü’yü aşağılarken tüm benzer patolojik vak’alarda olduğu gibi gerçeğin ortaya çıkmayacağı varsayımından hareket etmişti besbelli.

YALAN İKİ
Ve CHP’li sosyal medyada yayınlanan bir paylaşım. Başlığı da “Erdoğan Yahudi ayininde” şeklinde konulmuş. Daha da büyük bir iddia ile taçlandırılmış yalan ve “Bu ayin, Siyonizmin Kurucusu Theodor Herzl’in mezarında yapıldı” diye de eklenmiş.

GERÇEK İKİ
Öncelikle burası Theodor Herzl’in mezarı değil, Kudüs’teki Bellek tepesinde kurulu olan Soykırım Müzesi Yad Vaşem.
Nasıl Türkiye’ye gelen liderler Anıtkabir’i ziyaret ediyorsa, İsrail’e giden liderler de bu müzeye götürülürler ve bir tören yapılır.
Bu müzeye ben de gittim. Prizma şeklindeki koridor boyunca sıralanan odalarda, Yahudi soykırımının her safhasını bir belgesel filmin içinde dolaşır gibi tarihsel kronolojide izleyebiliyorsunuz.
Aslında gidenlerin ilgiyle gezdiği bir diğer müze ise Çocuk Anıtı. İçine girdiğinizde koyu bir karanlıkta titreşen yıldızlar karşılar sizi. Âdeta uzay boşluğunda yıldızların arasında seyahat ediyor hissine kapılırsınız. Her bir yıldız Nazilerin katlettiği bir çocuğu temsil eder. Yüz binlerce çocuk. Bu arada ağır bir müzik eşliğinde de o çocukların adlarının tek tek okunduğunu işitirsiniz. Etkileyicidir.
Bu acıları yaşamış bir ulusun yöneticilerinin Gazze’de çocukları hedef almasına, acımasızca katletmesine ve onları anne karnındayken bile öldürmeye teşvik etmesi acı bir insanlık trajedisi, ahlaki bir çöküş.

Kaynak: http://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/fuat-ugur/581525.aspx

7 thoughts on “Erdoğan Siyonizmin kurucusu Theodor Herzl’in mezarını ziyaret etti yalanı

 1. Yav bi defol git yaa..Yok mezar yukardaymış da yok bilmem ne…Diirlis dizisinde doğrusunu anlatırsınız.. :) fetoyu bilemeyen ek kadar salak misiniz yoksa bir numara mı var

 2. Allah sizi bildiği gibi yapsın asıl yalancı sizsiniz yalakalar adamın videoları varya kalleşler teodor herz i ziyaret etti siz bu haberi yok etme algısında olan vatan hainlerisiniz….!

 3. Bazı yorumcular yazıyı okuma zahmeti göstermek yerine, araştırıp hazırladığımız bilgilere çamur atmayı daha kolay görmüşler sanırım. İftira en büyük günahlardandır! Bilgilerin aksini iddia edenler yorumlara paylaşabilir!

  Nur Suresi, 11. ayet: Doğrusu, uydurulmuş bir yalanla gelenler, sizin içinizden birlikte davranan bir topluluktur; siz onu kendiniz için bir şer saymayın, aksine o sizin için bir hayırdır. Onlardan her bir kişiye kazandığı günahtan (bir ceza) vardır. Onlardan (iftiranın) büyüğünü yüklenene ise büyük bir azap vardır.

 4. akp israil projesesi bunu inkar eden türk ve müslüman düşmanıdır cehennemde yeriniz hazır müslüman görünümlü şeytanlar hepinizin yok olacaksınız millete çektirdiğiniz hesabını çok büyük verecekseniz tarih sokacağız sizi acı çektirecez çakallar

  1. İftira en büyük günahlardandır! Bilgilerin aksini iddia edenler yorumlara paylaşabilir!

   Nur Suresi, 11. ayet: Doğrusu, uydurulmuş bir yalanla gelenler, sizin içinizden birlikte davranan bir topluluktur; siz onu kendiniz için bir şer saymayın, aksine o sizin için bir hayırdır. Onlardan her bir kişiye kazandığı günahtan (bir ceza) vardır. Onlardan (iftiranın) büyüğünü yüklenene ise büyük bir azap vardır.

   AKP İsrail Projesi diyenler önce İsrail’e saldırsın! Sonra da varsa elinizde delil paylaşın. Biz de kim İsrail projesi kim gerçek müslüman görelim! Bütün dünyada gücü ölçüsünde müslümanlara tek sahip çıkan Türkiye. Siyonistlere dokunmayıp sadece Türkiye’ye saldıranlar ise Müslüman öyle mi? Allah sizi ıslah etsin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.