Erdoğan : Yürüyüş yapanların 15 Temmuz’dakilerden ne farkı var

Erdoğan : Yürüyüş yapanların 15 Temmuz'dakilerden ne farkı var

Erdoğan : Yürüyüş yapanların 15 Temmuz'dakilerden ne farkı var

Cumhurbaşkanı medya temsilcileriyle buluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da medya temsilcileriyle iftar buluşmasında konuştu.

Yemeğin ardından konuşan Erdoğan, uluslararası karalama kampanyalarına kalemşörlük yapmanın gazetecilik olmadığını vurgulayarak, FETÖ’cülerin servis ettiği çarpıtmaların üzerinden devleti, devletin güvenliğini, ülkenin geleceğini hedef almanın asla gazetecilikle bağdaşmayacağını söyledi.

“MANŞETİNİ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN ELİNE VERENLE DAĞA ÇIKAN ARASINDA BİR FARK YOK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Haber peşinde koşmakla ihanete aracılık etmek tamamen farklı şeylerdir. Manşetini, kalemini terör örgütünün emrine verenlerle, eline silah alıp dağa çıkan arasında temelde bana göre hiçbir fark yoktur.” dedi.

Cumhurbaşkanı medya temsilcileriyle buluştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Ülkemizi güçlü kılmak istiyorsak, biz bu ülkeyi birlik beraberlik içinde muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak istiyorsak, o zaman ülkeyi karıştırmanın hiçbir anlamı yoktur.

“SİZİN 15 TEMMUZ’DAKİLERDEN NE FARKINIZ VAR”

Sizin gibi 15 Temmuz’da da bunu yapanlar oldu. Sizin 15 Temmuz’dakilerden ne farkınız var? Onların elinde F-16’ları vardı, helikopterlerle saldırıyorlardı, tanklarla toplarla saldırıyorlardı. Sizler de şu anda yollarda yürüyüşleri yapıyorsunuz, akşam da karavanlarda istirahat ediyorsunuz.

“EĞER SİZ TEM’İ VEYA E-5’İ İŞGAL EDECEĞİZ DİYECEK OLURSANIZ..”

Olay bu ama sizler eğer kalkıp da ‘TEM’i veya E-5’i buraları da biz işgal edeceğiz.’ filan diyecek olursanız o zaman durum aynen 15 Temmuz’a dönüşür ki ona da tabii müsaade etmek gibi lüksümüz asla yok. Zaten yapılan iş şu anda hukuki değildir. Onu da söyleyeyim. Bunu yasal yollardan böyle bir adımı atmak suretiyle gidişiniz şu andaki hükümetimizin bir inceliğidir, daha da ileri gidiyorum bir lütfudur.

“VARSA BİR HAKSIZLIK MÜRACAAT EDECEĞİN YER BELLİDİR”

Varsa bir haksızlık müracaat edeceğin yer bellidir. Siyasette söyleyecek sözü olanın bunu ifade edeceği yer de yol kenarları değil, Meclis kürsüsüdür. Gelirsin bunları Meclis’te ifade edersin. Mahkeme kararına itirazın da usulleri bellidir. Bunun dışında bir hareket tarzının ne ülkeye ne millete ne de adaletin tecellisine bir katkısı olmayacaktır.

Cumhurbaşkanı medya temsilcileriyle buluştu

“ÖZGÜRLÜKLERİN BİR SINIRI VARDIR”

Özgürlük dediğimiz şey, sınırsız hürriyetin olduğu bir şey değildir. Özgürlüklerin de bir sınırı vardır. Benim özgürlük alanıma kadar bir özgürlük… Ben de kalkıp sınırsız bir özgürlüğe sahip olduğumu söyleyemem. Ben de bir başkasının özgürlük alanının sınırına kadar bunu kullanabilirim, daha ileri gitmem mümkün değil.

“BATI’DA HAPİSTEKİ GAZETECİLER TERANESİ TUTTURMUŞ GİDİYORLAR”

Batı’daki bazı kuruluşlar sürekli bize gelirler hapisteki gazeteciler teranesi, tutturmuş gidiyorlar. Biz yurt dışına çıktığımızda aynı şeyi söylüyorlar; ‘Sizin cezaevlerinde çok tutuklu gazeteci var.’ Bugün ülkemizde, Bakanlığımızın rakamlarını veriyorum, mesleğini gazeteci olarak ifade ederek cezaevinde bulunan 177 kişiden sadece 2’si sarı basın kartı sahibidir. Bu 177 kişiden biri cinayet suçundan, diğerleri de terör örgütleriyle olan ilişkileri sebebiyle cezaevinde bulunuyor.

“DEZENFORMASYONLA BATI DÜNYASINA BİLDİRİYORLAR”

Bunu öyle bir dezenformasyonla Batı dünyasına bildiriyorlar ki Batı dünyası da alıyor onunla bizim önümüze geliyor.

Milletin bütün sırlarını, menfaatini, bu şekilde yer ile yeksan etmek kimsenin haddine değildir. Uluslararası karalama kampanyalarına kalemşörlük yapmak da gazetecilik değildir. Hele hele FETÖ’cülerin servis ettiği çarpıtmalar üzerinden devleti, devletin güvenliğini, ülkenin geleceğini hedef almak asla gazetecilikle bağdaşmaz.

Bugün ortalığı ayağa kaldıranlar, nümayişle suç bastırmaya çalışmak yerine öncelikle kendilerini hesaba çekmeli, FETÖ ile iş birliklerini sorgulamalıdırlar. Hukuk önünde hiç kimse layüsel değildir, dokunulmaz asla değildir. Kendi istedikleri kararlar çıkmadığında yargı kurumuna saldıranlar en büyük zararı bu ülkeye veriyorlar. Unutmayın adalet yollarda değil, adliye binalarında aranır.”

kaynakhttp://www.ensonhaber.com/cumhurbaskani-medya-temsilcileriyle-bulustu.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir