Fatih Terim’den Rüştü Reçber’e sert sözlü mektup

Fatih Terim'den Rüştü Reçber'e sert sözlü mektup

Fatih Terim'den Rüştü Reçber'e sert sözlü mektup

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, eski milli futbolcu Rüştü Reçber’in istifa çağrısına yanıt verdi.

Fatih Terim’e sert eleştiriler yönelterek istifaya çağıran Rüştü Reçber’e cevap geldi. Reçber, Fatih Terim’den geldiğini söylediği mektubu olduğu gibi Hürriyet gazetesinde yayımladı.

Fatih Terim’in mektubu şu şekilde:

Sevgili Rüştü,

“GÜNLÜK HAYATTA KULLANDIĞIN KELİME SAYISINDAN FAZLASINI YAZMANA SEVİNDİM”

Bugün Hürriyet Gazetesi’nde engin futbol bilgin ile vizyonun, kıymetli tespit ve yorumlarınla süslediğin köşeni okudum.Türkiye’nin amiral gemisi olan Hürriyet’te köşe sahibi olmanın öncesinde seni yakinen tanıyan, özellikle futbolculuk ve sonrasındaki sürede gelişimini gayet iyi bilen biri olarak günlük hayatında kullandığın kelime sayısından fazlasını yazılarında kullanabiliyor olmana çok sevindim.

“BAĞLI OLDUĞUN YÖNETİCİLER SENDEN MEMNUNDUR”

Sanırım bağlı olduğun yöneticilerin de bu akıcılıktan ve zengin ifade biçiminden memnundur. Sana dair hatıralarımda iyisiyle kötüsüyle, eğrisiyle doğrusuyla, sevabıyla günahıyla ne çok şey olduğunu; bunların bir kısmında sana olan destek ve yardımlarımı, bir kısmında sadece bende kalması gereken anların bulunduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

“KİM VE NASIL BİRİ OLDUĞUNU BİLİYORUM”

Kısaca aslında kim ve nasıl biri olduğunu biliyorum.Bilmediğim ise köşende kimin kalemiyle yazdığın, sana kalemini ve aklını ödünç verenlerle birlikte ne tür beklenti ve menfaatlerinin olduğu ve daha önemlisi kıymet bilmez, vefadan anlamaz bu tavırların aslında içinde hep mi var olduğu yoksa sonradan mı edinildiği.

“BELLİ Kİ HAYAT SENİ YORMUŞ VE YIPRATMIŞ”

Belli ki hayat seni yormuş ve yıpratmış Rüştü. Belki de sevgi ve şefkat ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir ortamın da yok. Veya bilerek yada bilmeyerek bir yara açıldı sende ve sürekli kanatılıyor.

“ARKANI DÖNDÜĞÜNDE NE KADAR YALNIZ OLDUĞUNU BİLMEK ÇOK KOYAR ADAMA”

Üzülme Rüştü. Bunlar geçici ve telafi edilir şeyler. Sen, seni sen yapan değerlerinden vazgeçme. Kendinden başka kimseye güvenip yola çıkma, arkanı döndüğünde ne kadar yalnız olduğunu bilmek daha çok koyar adama. Sahadaki örnek futbolculuk modelliğini bozma.

“YAYGARA ÇIKARACAK DEĞİLİM”

Haa bir de herhangi bir şeyi yapmadan önce haddimi aşıyor muyum, aşmıyor muyum diye bir değil 2-3 kez düşün.Hayat, ektiklerini biçtiriyor. Temennim, senin ektiklerinin sana zarar vermemesi ve ben nerede yanlış yaptım dedirtmemesi.Benden yana endişen olmasın. Yazdıklarını ve niyetini ciddiye alacak ve yaygara çıkaracak değilim. Sadece hukuki süreci başlatacağım.

kaynakhttp://kralspor.ensonhaber.com/fatih-terimden-rustu-recbere-mektup-2017-07-25.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir