FBI, Apple’dan iPhone’lardaki FM çipini aktif etmesini istedi

FBI, Apple'dan iPhone'lardaki FM çipini aktif etmesini istedi

FBI, Apple'dan iPhone'lardaki FM çipini aktif etmesini istedi

Amerika’da yaşanan kasırgalar dolayısıyla meydana gelen iletişim kopuklukları ilginç bir detayın ortaya çıkmasına neden oldu. FBI, Apple’dan iPhone’lardaki FM çipini aktif etmesini istedi.,

Federal İletişim Kurulu üyesi Ajit Pai, geçtiğimiz günlerde Apple’dan iPhone’ların içerisindeki FM Radyo çiplerini aktive etmelerini rica etti. Kasırgaların baz istasyonlarına zarar vermesi sebebiyle iletişim kopuklukları yaşanınca FM radyolara tekrar ihtiyaç duyulmaya başlandı.

TÜM TELEFONLARDA GİZLİ FM ÇİPİ VAR

FM Radyo’nun uzun süredir iPhone’larda olmadığını düşünen birçok kişiye rağmen, FBI yöneticilerine göre iPhone’ların içerisinde aktif halde olmayan FM Radyo çipi var. Bunun acil iletişim için veya Apple’ın ileride cihazlarına ekleyebileceği özel bir uygulama için standart olarak koyulduğunu belirten Pai, aslında duyarlılık açısından tüm dünyada üretilen akıllı telefon ve tabletlerin içerisinde FM Radyo çipinin bulunması gerektiğini söyledi.

FM ÇİPLERİ NEDEN POASİF OLARAK TUTUYORLAR?

Şirketlerin genellikle kendi marketlerinden müzik satın alınması ve internetten radyo dinlemek isteyenlerden veri ücreti kesmek istemesinden dolayı bu çipler pasif halde telefonların içine yerleştiriliyor.

SÖZCÜ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir