Fenerbahçe: MHK derhal istifasını vermeli

Fenerbahçe: MHK derhal istifasını vermeli

Fenerbahçe: MHK derhal istifasını vermeli

Fenerbahçe, resmi sitesinden yaptığı açıklamayla Merkez Hakem Kurulu’nun istifa etmesi gerektiğini ifade etti

TFF yönetiminin, Bursaspor-Beşiktaş ve Fenerbahçe-Gençlerbirliği maçlarının hakemlerini değişikliği ile ilgili gündeme bomba gibi düşen hakem krizinin ardından Caner Erkin endişesi çıktı.

Kulisleri karıştıran olay şöyle gelişti: Yusuf Namoğlu başkanlığındaki MHK, Bursa-Beşiktaş maçına önce Mete Kalkavan’ı, F.Bahçe-G.Birliği karşılamasına da Halil Umut Meler’i atadı. Hatta Kalkavan, Bursa’daki maç için otel rezervasyonu dahi yaptırdı.

Ancak federasyondan gelen jet uyarı üzerine Merkez Hakem Kurulu atamalarda değişikliğe gitti.

CANER’LE KARŞILAŞMASIN DİYE DEĞİŞTİRDİLER

Habertürk Spor’un haberine göre; TFF yöneticilerinin, ligin ilk yarısında oynanan Beşiktaş-Başakşehir maçında Caner Erkin’in, hakem Mete Kalkavan’a yönelik çirkin davranışları nedeniyle böyle bir yola başvurduğu ortaya çıktı. Ayrıca ilk yarıdaki Beşiktaş-Bursaspor maçını da yine aynı hakemin yönettiği göz önünde bulunduruldu.

Fenerbahçe: MHK derhal istifa etmelidir

Konuyla ilgili bir açıklama yayınlayan Fenerbahçe Kulübü, TFF’den yapılan açıklamanın tatmin edici olmadığını ve MHK’nin gereğini yaparak istifa etmesi gerektiğini belirtti.

Fenerbahçe’nin resmi sitesinden yaptığı açıklama şöyle;

“MHK Başkanlarından Sayın Mustafa Çulcu’nun önceki akşam TRT Spor ekranlarında ortaya attığı vahim iddialara ilişkin olarak Kulübümüz tarafından yapılan açıklama üzerine TFF’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklama, kamuoyu vicdanını olduğu gibi bizleri de hiçbir şekilde tatmin etmemiştir.

Nitekim bugünkü Habertürk Gazetesi’nin spor sayfasında, Sayın Mustafa Çulcu’nun iddialarını destekleyen, içerisinde Sayın Çulcu tarafından ortaya atılan iddia ile açık mantık ilişkisi bulunan, skandal boyutunda yeni bir iddia daha ortaya atılmıştır. Habertürk Gazetesi’nin haberine göre, Beşiktaşlı bir futbolcunun aylar önce oynanan bir maçta, hakem Mete Kalkavan’a ettiği küfürler sebebiyle tekrar karşı karşıya gelmemeleri için, normalde Bursaspor-Beşiktaş maçına atanan Mete Kalkavan’ın TFF’nin telkiniyle maçımıza atandığı iddiası yer almaktadır.

Sayın Mustafa Çulcu’nun iddiasını doğrulayan bu haber TFF tarafından yapılan açıklamanın da gerçeği yansıtmadığının en açık kanıtıdır. Geçmişte yaşanan bir hadise sebebi ile hadise içinde yer alan futbolcuyu ve kulübünü korumaya matuf olduğu açık, söz konusu MHK tasarrufu, MHK’nın TFF Süper Lig Kulüpleri arasında nasıl ayrımcı bir idare anlayışı benimsediğini gösteren iyi bir örnektir.

Bu tasarruf aynı zamanda hakemlerimize verilen bir mesaj mahiyetindedir. Bu şekilde MHK’nın düşüncesinin adil yönetim anlayışı olmadığı, MHK tasarruflarının yanlı ve niyetli olduğu kamuoyu önünde açığa çıkmıştır. MHK Başkan ve Üyelerinin derhal istifa etmesi artık kaçınılmazdır. Aksi takdirde MHK’nın tasarruflarına güven kalmayacak ve Türk Futbolu kısa süre içinde büyük bir kaosa sürüklenecektir.”

Fenerbahçe Spor Kulübü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir