Gümrük polisi Almanya’ya gönderilecek kaçak iPhone 8 yakaladı

Gümrük polisi Almanya'ya gönderilecek kaçak iPhone 8 yakaladı

Gümrük polisi Almanya'ya gönderilecek kaçak iPhone 8 yakaladı

Gümrüğe plastik hammaddesi olarak beyan edilen fakat yakalanan 20 bin telefon arasında henüz piyasaya çıkmamış olan iPhone 8 de var.

İstanbul üzerinden Almanya’ya transit olarak gönderilmek üzere Hong Kong’dan getirildiği ve Kargo Gümrük Müdürlüğü’ne “polipropilen granül” (plastik hammaddesi) cinsi eşya olarak beyan edilen paletlerden kaçak telefon çıktı.

Gümrük polisi kaçak iPhone 8 yakaladı

ŞÜPHE ÜZERİNE X-RAY KONTROLÜ YAPILDI

Hong Kong’dan getirilen telefonların, görevli gümrük ambar memuru ve muhafaza memurunun Almanya’ya transit edilmesi gereken eşyanın, farklı bir yere nakledilmeye çalışıldığını farketmesi üzerine, paletler x-ray kontrolüne alındı.

X-ray kontrolünde paletlerin içinde cep telefonu ve aksesuarı olduğunun anlaşıldı ve transit kargo gümrük gözetimine alınarak tam muayene işlemi yapıldı.

20 BİN CEP TELEFONU ÇIKTI

Konuyla ilgili İstanbul Gümrük Muhafaza ve Kaçak İstihbarat Müdürlüğü tarafından yapılan kapsamlı inceleme ve soruşturma sonucunda, plastik hammaddesi olarak gümrüğe beyan edilen transit eşyasının İstanbul Başakşehir’de bir depoya götürülmek üzere sahte belgelerle geçici depolama yerinden çıkarılmaya çalışıldığı anlaşıldı. İki palette piyasa değeri yaklaşık 6 milyon lira olan, değişik marka ve modellerde toplamda 19.572 adet cep telefonu, 180 adet kulaklık, 3572 adet batarya, bin adet cep telefonu kapağı tespit edildiOlayla ilgili Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı.

kaynakhttp://www.ensonhaber.com/gumruk-polisi-kacak-iphone-8-yakaladi.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir