Hüseyin Avni Mutlu’ya tahliye kararı

Hüseyin Avni Mutlu'ya tahliye kararı

Hüseyin Avni Mutlu'ya tahliye kararı

İstanbul eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmasına karar verildi ve tahliyesine hükmedildi.

FETÖ’nün Mülkiye Yapılanması’na ilişkin eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun da aralarında bulunduğu 7’si tutuklu 14 sanığın yargılandığı dava karara bağlandı.

HÜSEYİN AVNİ MUTLU TAHLİYE EDİLDİ

Davaya bakan İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi, tutuklu sanık eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’yu 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme heyeti, ayrıca hakkında yurt dışına çıkış yasağı koyarak Mutlu’nun tahliyesine hükmetti.

ÇAPKIN’A YURT DIŞI YASAĞI

Tutuksuz sanık İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı. Çapkın hakkında ayrıca yurt dışına çıkış yasağı konuldu.

“BİZDEN VATAN HAİNİ ÇIKMAZ”

Duruşma çıkışında açıklama yapan eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, ”Türk adaletine hep inandık, güvendik. Tahliye olduk, küçük bir takıntımız var ama tahliye olduk tabii. O da inşallah bir üst mahkemeler var. Adalet sistemimize inandık çok şükür. Tahliye olduk, sevinçliyiz. Bizden vatan haini çıkmaz.” dedi.

DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir