iPhone 8 Plus şarj edilirken patladı

iPhone 8 Plus şarj edilirken patladı

iPhone 8 Plus şarj edilirken patladı

Tayvan’dan 22 Eylül’de satışa sunulan İphone 8 Plus bir iddiaya göre şarj olurken patladı

 

Apple’ın yeni telefonu iPhone 8serisi yurt dışındaki birçok ülkede 22 Eylül tarihinde satışa sunuldu. Telefonun satışa sunulduğu ülkelerden biri olan Tayvan’dan gelen bir iddiaya göre iPhone 8 Plus şarj olurken patladı.

Apple iPhone 8 ve iPhone 8 Plus, Tayvan dahil olmak üzere dünya çapında çeşitli pazarlarda satışa sunuldu. İlk raporlara göre ufak bir yazılım düzeltmesi dışında iPhone 8 ikilisinin başka büyük bir problemi yok. Bununla birlikte, Tayvan’daki insanlar iPhone 8 Plus’u satın almaktan çok da heyecanlı olmayabilir. Çünkü Tayvan’dan gelen bir iddiya göre iPhone 8 Plus şarj olurken patladı.

Tayvan medyasından bir habere göre Taichung şehrinde yaşayan Wu isimli bir kadın, 23 Eylül günü satın aldığı altın renkli 64 GB iPhone 8 Plus modelinin şarj olurken patladığını iddia etti.

iPhone 8 Plus’ta kalan pil gücünün yüzde 70’inde kadın, orijinal şarj cihazını kullanarak cihazını şarj etti. Raporlar, mobil cihazın yalnızca 3 dakika içinde patladığını iddia ediyor. Görüntüler, patlamanın ardından panelin kasadan ayırıldığını gösteriyor.

Raporlar, kadının iPhone 4’ten bu yana bir iPhone kullanıcısı olduğunu ve daha önce böyle bir durumla karşılaşmadığını ortaya koyuyor. Tayvanlı medya, patlayn iPhone 8 Plus’ın soruşturma için fabrikaya gönderildiğini de iddia etti.

Doğrulanmamış raporlara göre, Apple iPhone 8 ve 8 Plus’a pil tedarik etmek için ATL adlı bir şirket kullanıyor. Galaxy Note 7 için pil tedarik ettiğini Samsung da buradan yapıyordu. Şirketin yeni pil güvenliği yönetmeliklerine uymamasından sonra Samsung Note 8 için burayı bırakmaya karar verdi.

Apple, konu hakkında resmi bir açıklama yapmadı.

haber 7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir