Makedon futbolunda doğacak yeni yıldız: Eljif Elmas

Makedon futbolunda doğacak yeni yıldız: Eljif Elmas

Makedon futbolunda doğacak yeni yıldız: Eljif Elmas

Fenerbahçe’nin yeni transferi Eljif Elmas, Makedonların üstüne titrediği bir oyuncu.

Fenerbahçe’nin yeni transferi Eljif Elmas, Makedon futbolunun gelecek vaadeden en önemli ismi olarak görülüyor.

Futbola 6 yaşında Üsküp sokaklarında başlayan genç yetenek Eljif, kısa sürede oynadığı futbolla Avrupa’nın önemli kulüplerinin ilgisini çekmeyi başardı.

‘Fitbol Dergisi’ yazarı Koray Durkal, derginin ağustos ayı sayısında, Eljif Elmas’ın yükselen kariyerini ele aldı.

MAKENDONLAR ÜZERİNE TİTRİYOR

İşte Durkal’ın kaleminden Eljif Elmas’ın kariyerindeki büyük yükselişin hikayesi:

“Başta Türkiye olmak üzere pek çok ülke onu milli takımına kazandırmak isterken Makedonya, Eljif’i kaptırmamak için İspanya karşısında düşünmeden A Milli formayı ona emanet etti. Daha 6 yaşında futbola başlayan ve Üsküp sokaklarında başladığı futbol hayatı onu yavaş yavaş yeşil sahalara doğru itti. Hiçbir zaman sokağın havasından kopmasa da hayalleri için kaldırımları değil tribünleri dolduran kalabalıklara oynamak istiyordu.”

 

RABOTNİCKİ’YE TRANSFER OLDU

“Bunu başarabileceği yer Üsküp’ün en öenmli kulübü olan Rabotnicki’den başkası değildi. Hiç düşünmeden ‘evet’ diyen Eljif, tüm yaş kategorilerinde forma giydikten sonra, A Milli Takım’ın yolunu tuttu… Bu kısa süreli kariyer Eljif’i bambaşka noktalara taşıdı.”

EN İYİ GENÇ OYUNCU SEÇİLDİ

“Topa hakimiyet konusunda olağanüstü bir yeteneğe sahip olan Üsküplü, sahaya çıktığında dönüşlerdeki rahatlığıyla İniesta’dan esintiler sunuyordu. Tekniği ve driplingleri kadar stiliyle de Zidane’ı akıllara getiren Eljif, Makendonya Futbol Federasyonu tarafından 2016 yılında ‘En İyi Genç Oyuncu’ seçildi.”

AVRUPA’YI DEĞİL F.BAHÇE’Yİ SEÇTİ

“Herkes onun futbol kariyerine İngiltere ya da Almanya’da devam edeceğini düşündüğü sırada devreye bir başka Üsküplü Pero Antic girdi. Kendisi gibi kariyerine Rabotnicki’de başlayan Eljif’i ikna ederek Fenerbahçe’ye getirdi.

Herkesin “emeklilik projesi” olarak görüldüğü Türkiye’ye uzun yıllar sonra bir yıldız adayı geldi. Hem de en büyük hayali günün birinde Altın Top Ödülü’nü kazanamak olan bir yıldız adayı”

kaynakhttp://kralspor.ensonhaber.com/makedon-futbolunun-gelecegi-eljif-elmas-2017-08-09.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir