Mehmetçik Kut’ül Amare yeni bölümü neden yayınlanmadı? Ne zaman yayınlanacak?

Mehmetçik Kut’ül Amare yeni bölümü neden yayınlanmadı? Ne zaman yayınlanacak?

Mehmetçik Kut’ül Amare yeni bölümü neden yayınlanmadı? Ne zaman yayınlanacak?

TRT 1’in yeni tarihi dönem dizilerinden Mehmetçik Kut’ül Amare dizisinin bu akşam yeni bölüm yerine tekrar bölümü yayınlanacak. İzleyiciler merak ediyor Mehmetçik Kut’ül Amare neden yok? Mehmetçik Kut’ül Amare yeni bölüm ne zaman? İşte Mehmetçik Kut’ül Amare dizisi ile ilgili yapılan açıklama…

Mehmetçik Kut’ül Amare bu akşam var mı? Mehmetçik Kûtulamâre dizisi, Birinci Cihan Harbi’ne hazırlanan Osmanlı devletinde, tek hayalleri devletin yeniden dirilişi ve kurtuluşu olan, gönlünde vatan sevdasından başka bir şey bulunmayan Mehmet ve arkadaşlarının destansı hikâyesini konu alıyor. İzleyiciler Mehmetçik Kut’ül Amare neden yok? sorusunun cevabını internetten araştırıyor. İşte dizi ile ilgili son gelişmeler…

KUT’ÜL AMARE NEDEN YOK?

Mehmetçik Kut’ül Amare dizisi hakkında açıklama geldi. Açıklamada yaşanan teknik sorunlar nedeniyle tekrar bölümünün yayınlanacağı ve Mehmetçik Kut’ül Amare dizisinin 5.yeni bölümünün 22 Şubat Perşembe akşamı saat 20.00’da yayınlanacağı belirtildi.

Resmi Twitter'da görüntüle

MEHMETÇİK KUT’ÜL AMARE DİZİSİNİN HİKAYESİ

Darülfünun talebesi olan Mehmet, vatanı için her türlü fedakarlığı ve çabayı göstermekten geri durmaz. Bu amaçla başında Süleyman Askeri Bey’in bulunduğu ve en kabiliyetli askerlerin seçildiği Osmancık Taburu’na katılıp cepheye gitmek için büyük bir mücadele gösterir.

İhtişamlı bir devletin varislerine bıraktığı son destan olan Kûtulamâre Zaferi’ni konu alan dizi, Mehmet karakterini merkezine alarak her anı heyecan, aksiyon ve derin duygularla yoğrulmuş hikâyesiyle seyirciyle buluşacaktır. Bunun yanında Mehmet’in, vatan için canını ortaya koyarken karşısına çıkacak Zeynep ile yaşayacakları sevda ise, çöle yazılan bir aşk destanı olacaktır.

Mehmet, başında Süleyman Askeri Bey’in bulunduğu Osmancık Taburu’yla birlikte Arap coğrafyasında büyük bir mücadele gösterecektir. Bölgede yaptıklarıyla Osmancık Taburu içinde büyük bir kahraman haline gelecektir. Mehmet kahramanlıkları İngilizlerin oyunlarını bozacak ve Kûtulamâre destanının mimarı olacaktır.

Osmanlı Devleti’nin, İngilizleri Kûtulamâre’de kuşatıp teslim almasında canını ortaya koyacak olan Mehmet ile birlikte Osmancık Taburu’nun diğer kahraman askerleri de yakından tanıtılacaktır. Aynı zamanda Osmanlı Devleti askerleriyle, İngiliz askerleri arasında çöllerde, dağ başlarında, nehirlerde yaşanan amansız mücadele tarihi kaynaklara dayanılarak anlatılacaktır.

SÖZCÜ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir