Meksika’da su idaresine kadınlar el koydu

Meksika'da su idaresine kadınlar el koydu

Meksika'da su idaresine kadınlar el koydu

Kuraklıkla boğuşan Mexico City’de adaletli su dağıtımını sağlamak için su dağıtımının başına kadınlar geçti.

Meksika’nın başkenti Mexico City’de halk uzun süredir devam eden susuzlukla boğuşuyor. Suç oranının çok yüksek olduğu ve neredeyse her gün 1 kişinin öldüğü İztapalapa bölgesinde yoksuluğun üzerine eklenen kuraklık halk için oldukça zorlu bir süreci getirdi.

Mexico City'de kadınlar su idaresine el koydu

MUSLUKLAR KURUDU

Hükümetin su aramak için yaptığı sondajın neden olduğu derin çatlaklar mevcut su borularını patlatarak su kaybında bir rutine yol açmış durumda. Daha fazla bütçe ayrılmadığı takdirde su sorunun daha fazla büyüyeceği belirtilen kentte musluklarda bazen aylarca su akmıyor.

Mexico City'de kadınlar su idaresine el koydu

SU ÇALAN HAYDUTLAR

Yetersiz olan su kaynağının yanında su dağıtan kamyonların haydutlarca kaçırılması gibi olaylar rutin bir hal aldı. Bu nedenle kamyonlar polisler tarafından korunuyor.

Mexico City'de kadınlar su idaresine el koydu

EV İDARESİNDEN SU İDARESİNE

Az gelen suyun dağıtımı da dengeli olmadığında yaşanan mağduriyet de katlanarak artıyor. Adaleti sağlamak için su dağıtıma el atan kadınlar, su kamyonları geldiğinde masa kurup imza karşılığı su verilmesini takip ediyor. Kadınların idaresindeki suyun yetersizliğine çare olamadıysa da mevcut kaynağı eşit dağıtmak için şimdilik başka bir yol görünmüyor.

kaynakhttp://www.ensonhaber.com/mexico-cityde-kadinlar-su-idaresine-el-koydu.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir