MİT Tırlarında Asıl kurye Kemal Kılıçdaroğlu’mu?

MİT Tırlarında Asıl kurye Kemal Klılıçdaroğlu'mu

MİT Tırlarında Asıl kurye Kemal Klılıçdaroğlu'mu

NOT: Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’na söylediği “MİT TIR’ları bu zata doğru ilerliyor” sözlerinden sonra bu eski haberimizi yeni bir video yorumla yeniden yayına alma gereği hissettik.


MİT TIR’larının 3 yıl önce durdurulmasına ilişkin görüntüleri yayın yasağı olmasına rağmen FETÖ’nün firari medya tetikçisi Can Dündar’a vererek yayınlatmak suretiyle “casusluk” suçunu işlediği belirlenen CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, 3 gün önce 25 yıl hapis cezasına çarptırılarak tutuklandı.

DÜNDAR’IN KİTABI DELİL OLDU

Mahkumiyet kararını veren İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Berberoğlu’nun HTS kayıtları ve Can Dündar’ın “Tutuklandık” isimli kitabındaki beyanlarıyla suçun sabit olduğu kararına vardı. FETÖ’nün firari medya tetikçisi Can Dündar, kitabında, görüntüleri kendisine “Solcu bir vekilin 27 Mayıs’ta getirdiğini” yazdı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da bunun üzerine harekete geçerek Can Dündar’ın HTS kayıtlarını inceledi.

MİT Tırlarında Asıl kurye Kemal Klılıçdaroğlu'mu 3

SAVCILIK İĞNEYLE KUYU KAZDI

Kayıtların incelenmesi sonucu 27 Mayıs’ta Enis Berberoğlu’nun telefonunun Can Dündar’ın Genel Yayın Yönetmenliği’ni yaptığı Cumhuriyet Gazetesi’ne yakın bir noktada sinyal verdiği belirlendi. Savcılık, görüntüleri Dündar’a, flash bellek içinde Berberoğlu tarafından elden verildiğini tespit etti.

İKİNCİ KURYE KILIÇDAROĞLU

Savcılık, ihanet görüntülerine ilişkin trafiğin ortaya çıkarılması için soruşturmayı daha da derinleştirdi. İddiaya göre, Enis Berberoğlu’nun cezaevine konulmasının ardından Ankara’dan İstanbul’a doğru yürüyüşe geçen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MİT’e yönelik TIR kumpasında ikinci adam.

TEZGAH 11 GÜNDE KURULDU

Kılıçdaroğlu, 18 Mayıs 2015’te Fetullahçı Terör Örgütü’nün gazetesi Zaman’a giderek, Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ile bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, ikili görüşmenin sonrasında özel bir röportaj verdi. Enis Berberoğlu 9 gün sonra, 27 Mayıs’ta Can Dündar’a kumpasın görüntülerini ulaştırdı. Dündar, 29 Mayıs’taki ihanet manşetinde MİT’in DEAŞ’a silah götürdüğü yalanını ortaya attı.

DİKKAT ÇEKEN İHANET TRAFİĞİ

İddiaya göre, MİT TIR’larını durduran FETÖ’cü savcı, hakim ve askerlerin çektiği görüntüler, terör örgütünün “Medya imam” Ekrem Dumanlı’ya ulaştırıldı. Dumanlı da Kılıçdaroğlu’na verdi. Kılıçdaroğlu ise Enis Berberoğlu aracıyığıyla görüntülerin Can Dündar’a ulaştırılmasını sağladı.

KUMPAS ORTAKLARINI SATTI

Vatan haini Can Dündar, firar ettiği Almanya’da 8 ay sonra yaptığı açıklamada kumpas ortaklarını sattı, “TIR’ın DEAŞ’a silah götürdüğüne dair bir bilgim yok” dedi. Tüm şüpheler, ihanete dair soruşturma kapsamında ilk yargı kararı verilmesiyle yollara düşüp eylem başlatan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu üzerinde yoğunlaştı. Konuşmasından korkuyor Eski CHP’li Savcı Sayan, önceki akşam gazeteci Turgay Güler’in sunduğu “En Sıradışı” programında MİT’e kurulan kumpasla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sayan, Enis Berberoğlu’na kumpas kasedinin Kemal Kılıçdaroğlu tarafından verildiğini söyledi. CHP liderinin yürüyüş eylemiyle ilgili de “Berberoğlu’nun konuşmasından korktuğu için kendisini sokağa attı” dedi.

MİT Kumpası öncesi Dumanlı, Kılıçdaroğlu ve Enis Berberoğlu’nun yaptığı görüşme>>>

Erdoğan Kılıçdaroğlu’na : Yargı seni çağırırsa hiç şaşırma haberi>>>

Danışmanı sonrası Kılıçdaroğlu’nu tutuklatacak belgeler! – Selahattin Önkibar Köşe Yazısı

Aydınlık Gazetesi, 24.12.2016

1 Eylül 2016 tarihli yazımın başlığı şuydu:
-“MİT, Kılıçdaroğlu-FETÖ ilişkisini kayda almış!”
Ve önceki gün öğle sonrası:
Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Doç.Dr.Fatih Gürsul ByLock benzeri çok somut veriler ışığında FETÖ mensubu olduğu gerekçesiyle tutuklandı .
Sadece o danışman değil, CHP’de FETÖ ile iş tutan çok sayıda isim var ve bunların tamamı  Kılıçdaroğlu’nun yakın çevresinden.
En önemlisi, Kılıçdaroğlu ile FETÖ arasında kuryelik yapan bu isimlerin yaptıkları kayıt altında ki bunların içinde MİT tırları konusu,FETÖ’cü polis-asker-medya ve yargı imamları ile kurulan gizli ilişkiler ve CHP liderinin ABD gezisi programını FETÖ’ye teslim etmesi  gibi pek çok başlık var.
Siyasi irade istese bunları belgelerle afişe edip en azından yardım ve yataklıktan dava  açtırabilir ama bunu yapmayacağa benziyor zira Kemal Kılıçdaroğlu artık sadece partisinin el freni değil, aynı zamanda iktidarın rehinidir!
https://www.aydinlik.com.tr/kose-yazilari/sabahattin-onkibar/2016-aralik/danismani-sonrasi-kilicdaroglu-nu-tutuklatacak-belgeler

Kaynak: http://www.sonhaberler.com/gundem/mit-tirlari-kasedini-ekrem-dumanli-kilicdaroglu-na-verdi-h312280.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir