Pentagon: Türkiye ile gerilim askeri operasyonlarımızı etkilemez

Pentagon: Türkiye ile gerilim askeri operasyonlarımızı etkilemez

Pentagon: Türkiye ile gerilim askeri operasyonlarımızı etkilemez

Pentagon’dan yapılan açıklamada “Türkiye ile gerilim askeri operasyonlarımızı etkilemez” denildi.

ABD İLE VİZE KRİZİ

Pentagon’un Türkiye ile ABD’nin karşılıklı olarak vizeleri askıya almasının ardından yaptığı açıklamada “İki ülke arasındaki diplomatik gerilim askeri operasyonları etkilemez”denildi.

Vize gerilimi sonrası Pentagon'dan açıklama

PERSONELİMİZ ETKİLENMEZ

Pentagon Sözcüsü Albay Robert Manning, “ABD ile Türkiye arasında yaşanan gelişmelerin personelimizi veya operasyonlarımızı etkilemediğini söyleyebilirim” dedi.

Pentagon sözcüsü Albay Rob Manning, “Türkiye ile söz konusu olan diplomatik gelişmeler Dışişleri Bakanlığı tarafından güncel olarak aktarılıyor. Ancak burada şunu ifade edeyim Türkiye güçlü bir koalisyon ortağı ve yakın bir NATO müttefikimiz.

TÜRK HAVA KUVVETLERİ ÖNEMLİ ROLÜ İCRA EDİYOR

Bu gelişmelerin oradaki operasyonlarımız ve personelimizi etkilemediğini teyit ediyorum. İncirlik’te konuşlu Türk Hava Kuvvetleri unsurları da NATO ve koalisyon kapsamındaki önemli rolünü icra etmeye devam ediyor.

İncirlik ve Türkiye’nin diğer üslerden yürütülen DEAŞ karşıtı operasyonlarımız Türk müttefiklerimizle yakın koordinasyon ve tam desteği ile devam ediyor. Bizim ortak ve ayrı operasyonlarımız da yine yakından koordinasyonla devam edecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir