PKK’nın vurduğu yaralı annesini kilometrelerce sırtında taşıdı

PKK'nın vurduğu yaralı annesini kilometrelerce sırtında taşıdı

PKK'nın vurduğu yaralı annesini kilometrelerce sırtında taşıdı

Afrin’de ailesiyle terör örgütü PYD/PKK’dan kaçan Dalal Kerduş, teröristlerin açtığı ateşle belinden yaralanan 80 yaşındaki annesini kilometrelerce sırtında taşıdı.

Afrin’in batısındaki Cinderes beldesinde yaşayan 80 yaşındaki Hilal el-Ahmet ve ailesi, teröristlerin baskı ve zulmünden kurtulup can güvenlikleri için Türkiye’ye sığınmaya karar verdi.

6 SAAT SIRTINDA TAŞIDI

Aile, yaya olarak yola koyuldu. Yaşlı olduğu için oğlunun sırtında taşıdığı Hilal el-Ahmet, Cinderes’ten çıkarken PYD/PKK’lı teröristlerin açtığı ateş sonucu belinden yaralandı. Yaşlı kadının oğlu Dalal Kerduş, annesini Reyhanlı’ya kadar  sırtında götürdü.

PKK'nın yaraladığı annesini sırtında taşıdı

TÜRKİYE’DE TEDAVİ ALTINA ALINDI

12 kilometrelik yolu 6 saatte oğlunun sırtında aşan Hilal el-Ahmet, sığındığı Türkiye’de tedavi altına alındı.

Teröristlerin saldırısı sonucu kan kaybeden yaşlı kadının yaşadığı şok nedeniyle de konuşma yetisini geçici olarak kaybettiği belirtildi.

PKK'nın yaraladığı annesini sırtında taşıdı

İlçenin sınır köyünde kurulan çadırlarda barınmaya başlayan aileye çevredeki vatandaşlar gıda ve yakacak desteğinde bulundu.

TÜRKİYE’YE KARŞI SAVAŞMAK İÇİN BASKI GÖRDÜLER

Yaşlı kadının oğlu 45 yaşındaki Dalal Kerduş, Türkiye’ye karşı savaşmak istemedikleri için PYD/PKK’lı teröristlerden baskı gördüklerini söyledi.

Afrin’in Cinderes bölgesinde yaşadıklarını anlatan Kerduş, ”Afrin’de çiftçilik yaparak ailemin geçimini sağlıyordum. Normal zamanda da bizlere sürekli çağrı yapıp silah altına alınmamız için bildiriler veriyorlardı ancak Zeytin Dalı Harekatı ile durum tamamen değişti.” dedi.

”CİNDERES’İ TERKETME KARARI ALDIK”

Türkiye’ye karşı savaşmaları istendiği andan itibaren Afrin’i terk etmenin yollarını aradıklarını aktaran Kerduş, ”Tüm yolları tutmuşlardı. Sınıra yaklaşanları vurmakla tehdit ettiler. Yaşlı babam, annem ve çocuklarım için Cinderes’i terk etme kararı aldık. Gecenin karanlığında yaya olarak yola koyulduk, annem yaşlı olduğu için onu 12 kilometre sırtımda taşıdım, yolumuzun sanırım 5’inci kilometresinde PYD/PKK’lı teröristlerin peşimizden açtığı ateş sonucu annem belinden yaralandı.” diye konuştu.

PKK'nın yaraladığı annesini sırtında taşıdı

“TÜRK HALKINA SONSUZ TEŞEKKÜR EDERİZ”

Türkiye’ye sığındıkları için mutlu olduklarını belirten Kerduş, şunları söyledi:

”Reyhanlı ilçesindeki sınır mahallesine sığındık. Annemi hemen sağlık ekipleri hastaneye götürdüler. Çok şükür şu an hayatta ve sağlığına yavaş yavaş kavuşuyor. Eğer buraya gelmeseydik, halimizin ne olacağını bilmiyorduk, çok şükür buradayız. Türk halkına sonsuz teşekkür ederiz. Türkiye’den başka Müslüman devletleri bize sahip çıkmadılar. Bize sahip çıktığı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederiz. Reyhanlı’da çocuklarım, annem ve babamla yaşamaya başladık. İnşallah Zeytin Dalı Harekatı sonrasında tekrar evlerimize dönmek istiyoruz.”

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir