Rekabet Kurumu Sony’e dava açtı

Rekabet Kurumu Sony'e dava açtıRekabet Kurumu Sony'e dava açtı

Rekabet Kurumu Sony'e dava açtı

 

Rekabet Kurumu internet sayfasında yayınladığı açıklamaya göre teknolojinin önde gelen firmalarından olan Sony Eurasia Pazarlama A.Ş.hakkında soruşturma açtı

Rekabet Kurumu neden Sony’e dava açtı?

Rekabet Kurumu web sayfasından yayınladığı açıklamaya göre Sony’e açtığı davada, 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal ettiğini iddia edilen başvuru üzerine bir önaraştırma yapıldı.

4054 sayılı 4. maddede; belirli bir mal veya hizmet piyasasında doğrudan veya dolaylı olarak rekabeti engelleme, bozma ya da kısıtlama amacını taşıyan veya bu etkiyi doğuran yahut doğurabilecek nitelikte olan teşebbüsler arası anlaşmalar, uyumlu eylemler ve teşebbüs birliklerinin bu tür karar ve eylemleri hukuka aykırı ve yasak olduğu belirtiliyor.

Bu doğrultuda şu ana kadar yapılan önaraştırma neticesinde elde edilen bilgi, belge ve tespitleri 07.09.2017 tarihli toplantıda müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları yeterli buldu.

Soruşturmanın, Sony Eurasia Pazarlama A.Ş. bayilerinin sattığı ürünlerin yeniden satış fiyatını belirleyerek rekabeti engelleme veya dolaylı yoldan buna teşebbüs edildiği için başlatıldığı belirtiliyor.

Sony Eurasia Pazarlama A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına karar verilirken önümüzdeki günlerde cezanın da açıklanması bekleniyor. İhlalin hangi alanda olduğuna dair detaylı bir açıklama ise şu aşamada bulunmuyor.

Rekabet Kurumu Sony’e soruşturma açtı!

kaynakhttps://shiftdelete.net/rekabet-kurumu-sonye-sorusturma-acti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir