Saadet Partisi’nde 24 kişi istifa edip Ak Parti’ye geçti

Saadet Partisi'nde 24 kişi istifa edip Ak Parti'ye geçti

Saadet Partisi'nde 24 kişi istifa edip Ak Parti'ye geçti

Saadet Partisi’nde 24 kişi, CHP ile olan ittifaktan rahatsızlığını dile getirerek, AK Parti’ye geçti.

AK Partinin Seçim Koordinasyon Merkezinde düzenlenen toplantıda, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Ahmet Arslan, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın ve AK Parti Kars Milletvekili Adayları Yunus Kılıç ile Abdulfettah Çetinkaya, Saadet Partisinden AK Partiye geçen üyelere rozet taktı.

“BİZ CHP’NİN DÜN NE YAPTIĞINI UNUTMADIK DEDİLER”

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan burada yaptığı konuşmada, birilerinin CHP’nin kuyruğuna takıldığını ifade ederek, “CHP’nin kuyruğunda onun emellerine hizmet etmek istiyor olabilirler ama Allah’a şükürler olsun, hem milletimiz görüyor hem kutlu dava uğruna, milli görüş uğruna onların da yanında yer almış o parti ile birlikte yol yürümüş ama bugün yürünen yolun yanlış olduğunu gören, yürünen yolda yanlışlığa destek verdiğini gören değerli arkadaşlarımız, ‘hayır biz bu yanlışlığın içerisinde olamayız, biz CHP’nin dün ne yaptığını, onun temsilcilerinin dün ne yaptığını unutmadık dolayısıyla yarın da aynı şeyi yapacaklarını biliyoruz’ dediler.” değerlendirmesinde bulundu.

Saadet Partisi'nde 24 kişi istifa etti

“ERDOĞAN’IN YANINDA OLACAĞIZ DEDİLER”

Vatandaşların CHP’nin daha önce yaptıklarını unutmadığını vurgulayan Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bırakın şimdi cami cemaatinden görünmek, bırakın hoca çocuğu olduğunu ileri sürmek, bırakın bizlerin davasını savunuyor gibi görünmek, bırakın baş örtüsünün savunucusu gibi gözükmek, seçim bittiği gün fırsat ellerine geçtiğinde neler yapabileceklerini biz de unutmadık, değerli arkadaşlarım da unutmadı. Dün bunu yapanların yarın daha beterini, daha kötüsünü, daha büyüğünü yapacaklarını ama Allah fırsat vermesin. Ellerine fırsat geçerse bunları yapacaklarını çok iyi biliyorlar. İşte onların eline fırsat geçememesi, dünkü oyunlarını tekrar oynamamaları için ‘hayır’ dediler, ‘biz onların yanında olamayız, bu kutlu davada, kutlu davanın temsilcisi, lideri, yol göstericisi Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olacağız’ dediler.”

Saadet Partisi'nde 24 kişi istifa etti

 

“ALACAĞIMIZ OYLARIN CHP’YE GEÇECEK OLMASINA SİNİRLENMEDİM”

Partisinden istifa eden Sezgin Yıldız ise yaptığı konuşmada Milli Görüş hareketinin CHP’nin zulmüne uğradığını söyledi.

Yıldız, istifa ettiğin açıklayarak, “İlk başından beri sindiremediğim ancak sahada da fark etmiş olduğum bir şeyler vardı, bunu sindiremedim. Bugün muhafazakar kesimin Milli Görüş’e, şahsımıza oy vermesi ve alacağımız oyların, ittifakta en çok alan CHP’ye geçecek olmasına ben sindiremedim.” dedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN YANINDA OLDUĞUMUZU İFADE EDİYORUM”

Başının dik, anlının açık olduğunu vurgulayan Yıldız, “Ülkemiz gerçekten çok sıkıntılı bir süreçten geçiyor, memleketimizde her zaman onurlu, dik duran lider nasip olmaz. Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında bir nefer olarak, şer odaklarına karşı tüm ekip arkadaşlarımla Kağızman İlçe Başkanımız ve teşkilatımız olarak Cumhurbaşkanımızın yanında olduğumuzu ifade ediyoruz.” diye konuştu.

Saadet Partisi'nde 24 kişi istifa etti

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, bölge ve Kars için bir değer olduğunu vurgulayarak, “Sayın Bakan’ımıza bir oy bile zarar vermemek için bugün onun saflarına geçiyorum ve destek olacağımızı ifade ediyoruz. Sahada bize söz veren vatandaşlarımıza AK Parti saflarına, bakanımıza destek olmaya bekliyorum.” dedi.

kaynakhttp://www.ensonhaber.com/saadet-partisinde-24-kisi-istifa-etti.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir