Steam’e KDV zammı geldi, oyunların satış fiyatı artacak mı?

Steam'e KDV zammı geldi, oyunların satış fiyatı artacak mı?

Steam'e KDV zammı geldi, oyunların satış fiyatı artacak mı?

Steam’de de KDV dönemi başlıyor. Google ve Apple, kısa süre önce vergi mükellefi olup ve mobil mağazalarındaki fiyatlarına vergi eklemesi yapmıştı. Steam üzerinden oyun alacağınız zamanda KDV’yi VAT olarak görebileceksiniz.

Google ve Apple kısa süre önce vergi mükellefi olarak fiyatlarına KDV (yurt dışında VAT) eklemeye başlamıştı. Daha sonra Steam’in de Türkiye’de vergi veren platformlar arasında olacağına dair söylentiler yavaş yavaş konuşulmaya başlanmıştı. Şimdi Steam’de aynı işlemi uygulamaya koydu ve KDV dönemini başlattı.

Steam’den yeni bir Oyun satın almaya karar verip, ödeme ekranına geldiğinizde %18 oranlı KDV miktarı görülüyor. Ancak güzel haber şu ki KDV sizi ve cüzdanınızı olumsuz etkilemeyecek. Tüm oyunlara %18 KDV gelmesine rağmen fiyatlarda herhangi bir değişiklik yapılmadı.

Örneğin 20 TL’lik bir oyun satın almak istediğinizde bu miktarın üzerine eklenen %18 vergiyi eklendiğini görmüyorsunuz. KDV, 20 TL’nin içinde yer alıyor. Oyun fiyatlarında herhangi bir değişiklik yaşanmıyor ve %18’lik KDV’yi Steam ödüyor.

KDV’nin kullanıcılara yansıtılmaması kısa süreli mi yoksa her zaman mı böyle olacak belli değil.

Onur Binay/milliyet.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir