Telefonu patladı, gözünü ve parmağını kaybetti

Telefonu patladı, gözünü ve parmağını kaybetti

Telefonu patladı, gözünü ve parmağını kaybetti

Telefonların patlaması bilindik bir durum. Ancak bu defa patlayan telefon 12 yaşındaki bir çocuğu hastanelik etti. Çin’de yaşanan olayda, çocuk gözünü ve parmağını kaybetti.

Çin’de 12 yaşındaki bir çocuk, telefonunun şarj esnasında patlaması sonucunda sağ gözünü ve işaret parmağını kaybetti. Telefonun patlaması sonucunda aşırı şekilde kan kaybı yaşayan talihsiz çocuk hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Doktorlar, çocuğun yüzüne saplanan şarapnel parçalarını çıkarmak için 5 saat süren bir operasyon gerçekleştirdi. Plastik parçalardan birisi, talihsiz çocuğun sağ gözüne saplanmıştı ve doktorlar da en çok bu parçayı çıkarabilmek için uğraştı. Ancak tüm müdahalelere rağmen küçük kızın sağ gözü kurtarılamadı.

Patlama sırasında işaret parmağı da kopan kızın parmağı da dikilemedi. Kopan parmağın hastaneye getirilmediğini belirten doktorlar, eğer parmak getirilmiş olsaydı bile yoğun doku zedelenmesi yüzünden bunun mümkün olmayacağını belirtti.

Çinli yerel kaynaklardan yapılan açıklamalara göre, patlayan telefon 2 yıllık bir cihazdı. Çinli yerel bir markaya ait olan telefonun akıllı telefonların öncesinde kullanılan tuşlu modellerden olduğu belirtildi

haber 7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir