TFF: Fatih Terim isterse mahkemeye gitsin

TFF: Fatih Terim isterse mahkemeye gitsin

TFF: Fatih Terim isterse mahkemeye gitsin

TFF Yönetim Kurulu, Fatih Terim’in alacakları için ihtarname çekmesinin ardından tazminat ödememe kararı aldı.

Fatih Terim’in, TFF’ye ihtarname çekmesinin ardından toplanan Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu bu konuyu da gündemine aldı.

Hürriyet’in haberine göre;  TFF Yönetim Kurulu’nda yapılan değerlendirmeler sonucunda tazminat ödememe’ kararı çıktı. Toplantıda bazı yöneticiler, 3.5 milyon Euro’nun (14.7 milyon TL) ödenerek konunun kapanması yönünde görüş bildirdi. Ancak daha sonra‘Fatih Terim çok kararlıysa mahkemeye gitsin’ görüşü ağırlık kazandı.

4,66 MİLYON EURO İSTEYEBİLİR

Bu gelişmenin ardından gözler Fatih Terim’e çevrildi. Terim, alacaklarını tahsil etmek için hukuki yollara başvurabilir. TFF ile 15 Kasım 2013’te 5 yıllık anlaşma yapan Terim’in mukavelesi, bitime 16 ay kala tek taraflı olarak feshedilmişti. Fatih Terim, kalan sürenin tamamındaki alacaklarını isteseydi, 4.66 milyon Euro’ya (19.5 milyon TL) hak kazanacaktı. Ancak, Demirören’le 12 aylık alacağı olan 3.5 milyon Euro üzerinden anlaşmaya varan Terim, daha sonra gönderdiği ihtarnamede de bu rakamı istedi.

FATİH TERİM DAVA AÇARSA NELER OLABİLİR?

1-) TFF’nin sözleşmeyi tek taraflı feshetme gerekçeleri haklı bulunursa, hiç tazminat ödenmeyebilir.

2-) Terim-Demirören anlaşmasındaki 3.5 milyon Euro değil, feshedilen sözleşmedeki 16 aylık alacağı 4.66 milyon Euro ödenebilir.

kaynakhttp://kralspor.ensonhaber.com/tff-fatih-terime-tazminat-odememe-karari-aldi-2017-09-29.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir