TL’nin düşmesinin ardından Türkiye’de turizm patlaması yaşanıyor

TL'nin düşmesinin ardından Türkiye'de turizm patlaması yaşanıyor

TL'nin düşmesinin ardından Türkiye'de turizm patlaması yaşanıyor

Özellikle yabancı turistlerin bu sene de uğrak noktası olan Türkiye bu yıl turizm patlaması yaşanıyor.

2018’i turizmde altın yıl ilan eden Türkiye’de rakamlar doruk noktasına ulaştı. Yaz turizminin meyvelerini toplayan turizmcilerin yüzleri gülüyor.

Öyle ki yüz gülmeyi de geçen gelişmelerin yaşandığı Muğla’da turizmciler tatilcilere “gelmeyin” uyarısı yapıyor.

Rezervasyon ile doluluk oranlarında tavana ulaşan turistik beldeler, ülkeye önemli miktarda döviz katkısı sağlıyor.

Alman turizmden sorumlu yetkili: Türkiye'ye gidin

ÜLKELER VATANDAŞLARINA TATİL İÇİN TÜRKİYE’Yİ ÖNERİYOR

Bu yıl Türkiye’de turizmin bu kadar patlama yaşamasının sebeplerinden biri kurlarda yaşanan dalgalanmalar ve ülkelerden vatandaşlarına yapılan “Türkiye’ye tatile gidin” çağrıları.

Bodrum’da Marmaris’te bakanların ve siyasetçilerin çağrılarıyla İngiliz turist sayısında patlama yaşanırken, Alman turist sayısı da her geçen gün artıyor.

BODRUM FULL ÇEKİYOR

Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Genel Sekreteri Orhan Kavala, temmuz ve ağustos aylarının Bodrum için oldukça yüksek seviyelerde geçtiğini söyledi.

İlçede Türk müşterilerin ağırlıkta olduğunu belirten Kavala, “Bu yüksek sezonda bir de Kurban Bayramı’nın devreye girmesi bunu daha da yoğunlaştırdı. Şu anda bayram öncesinden bayram tatili sürecindeki rezervasyonlar yüzde 100’ler seviyesinde doluluk sağladı. O bakımdan bir sorun yok” diye konuştu.

Alman turizmden sorumlu yetkili: Türkiye'ye gidin

“REZERVASYONSUZ GELMEYİN”

Bodrum’a geleceklere çağrıda bulunan Kavala, “İlçeye gelecek kişilerin mutlaka önceden yerlerini ayırtmaları, Bodrum’a geldikten sonra rezervasyonsuz sıkıntı çekmemeleri açısından önem arz ediyor. Yer bulabilirler mi? Olabilir ama şöyle, bu acentelerin kontenjanlarında boşluk olabilir. Otellerin rezervasyonlarında iptal olup değişiklik olabilir. Bunlardan dolayı rezervasyonlarını yapabilirler” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’DE TATİL YAPIN”

Almanya’da Federal hükümetin Ekonomi Bakanlığı’na bağlı turizmden sorumlu yetkilisi Thomas Bareiss ise, Türkiye’deki krizin Almanları Türkiye’de tatil yapmaktan alıkoymaması gerektiğini belirtti.

“TÜRKİYE’DE TATİL YAPMAMAK İÇİN HİÇBİR GEREKÇE YOK”

Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesine konuşan Bareiss, “Bana göre Türkiye’de tatil yapmamak için hiçbir gerekçe bulunmuyor.” diyerek kısa süre önce kendisinin de Türkiye’de tatil yaptığını belirtti.

“İKİ ÜLKE ARASINDA KİŞİSEL KÖPRÜLER KURULMALI”

Turizmin iki ülke arasında kişisel köprüler kurulmasını sağladığına dikkat çeken Bareiss, “Şu anda buna her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var.” dedi.

“İstikrar ve ortaklığın Almanya’nın çıkarına olduğu kadar Türk halkının da çıkarına olduğunu” belirten Bareiss, Türk halkının misafirperverliğine de dikkat çekti.

Alman turizmden sorumlu yetkili: Türkiye'ye gidin

ALMAN TURİST SAYISI AZALMIŞTI

15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sonrasında Türkiye’de tatil yapan Almanların sayısında düşüş yaşanmıştı. Türkiye Turizm Bakanlığı Temmuz ayı sonunda açıkladığı verilerde, 2018 yılında Türkiye’ye seyahat eden Almanların sayısının yeniden artışa geçtiğini belirtmişti.

2018 yılı Haziran sonuna kadar Türkiye’ye bir önceki yıla oranla yüzde 18’lik bir artışla 451 bin Alman’ın seyahat ettiği belirtildi.

kaynakhttp://www.ensonhaber.com/alman-turizmden-sorumlu-yetkili-turkiyeye-gidin.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir