Valbuena: 3 yıldır şampiyon olamıyoruz, artık zamanı geldi

Valbuena: 3 yıldır şampiyon olamıyoruz, artık zamanı geldi

Valbuena: 3 yıldır şampiyon olamıyoruz, artık zamanı geldi

Fenerbahçe’nin aylık dergisine konuşan Valbuena, “3 yıldır şampiyon olamıyoruz, artık zamanı geldi” dedi.

Fenerbahçe’nin Fransız futbolcusu Mathieu Valbuena, sarı-lacivertli kulübün aylık dergisine konuştu.

Son dönemde teknik direktör Aykut Kocaman tarafından 11’de çok tercih edilmeyen Valbuena “Benim amacım takıma katkı sağlayan ve takım için belirleyici oyunculardan olmak. Bunu hem ofansif hem de defansif olarak yapmam gerektiğini biliyorum” şeklinde konuştu.

“ŞAMPİYON OLMA ZAMANI GELDİ”

Fransız yıldız, “Son yıllarda bir sol taraf oyuncusu olduğumu düşünüyorum. Kendimi yüzde 80 oranında hücum oyuncusu olarak nitelendiriyorum. Şu an bu takımdaki rolümü değerlendirecek olursak; benim amacım takıma katkı sağlayan ve takım için belirleyici oyunculardan olmak. Bunu hem ofansif hem de defansif olarak yapmam gerektiğini biliyorum. Sahaya çıktığımda elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum” ifadelerini kullandı.

Ligdeki şampiyonluk şanslarını da değerlendiren Valbuena, “Fenerbahçe, son 3 sezonu şampiyon tamamlayamadı ve artık şampiyon olmaya ihtiyacı var. 4. yıldızı takabilmek de çok önemli bir hedef, bizim için. Hem Türkiye Kupası hem de Lig şampiyonluğu olmak üzere iki farklı hedefimiz var. Sezon sonunda bu hedeflere ulaşmak istiyoruz ve şampiyon olabilecek güce sahibiz” dedi

kaynakhttps://kralspor.ensonhaber.com/valbuena-artik-sampiyon-olma-zamani-geldi-2018-02-28.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir