YSK Başkanı Sadi Güven’in seçim sonuçları hakkında açıklaması

YSK Başkanı Sadi Güven, seçimlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Sadi Güven’in açıklamasından satırbaşları:

Sistemimizden sonuçların yaklaşık 97.7’si şu an itibarıyla alınmıştır. Henüz sisteme girmeyen oy sayıları neticeyi etkilememektedir.

Sisteme girilen sonuçlar, sandık sonuç tutanakları YSK’ye geldiği anda seçime katılan siyasi partilerle paylaşılmaktadır.

2014’ten bugüne kadar bunların (tutanak) değiştirildiği yolunda bize herhangi bir itiraz gelmemiştir.

“Seçim güvenliğinde dünyada ilk ve tek”

– Sandık sonuçlarının ilanıyla birlikte internet sitemizde ıslak imzalı tüm vatandaşlarımıza sunulmaktadır. Karekodlar aracılığıyla bize geldiği anda siyasi partilerle 2014’den beri eş zamanlı paylaşılmaktadır. 81 milyon vatandaşımızın incelemesine de açık tutulmaktadır. Dünyada ilk ve tektir. Seçim güvenliği açısından çok önemlidir.

“Cumhurbaşkanı Erdoğan çoğunluğu aldı”

– Sistemimizden oyların yaklaşık 97.7’si alınmıştır. Henüz sisteme girmeyen oy sayıları neticeyi etkilememektedir. Erdoğan Cumhurbaşkanı seçimi kanunun geçerli oyların salt çoğunluğunu almıştır. Yüzde 10’luk barajı geçen AK Parti, CHP, HDP, İyi Parti ve MHP’dir. 5-10 gün sonra tüm vatandaşlarımızın incelemesine açılacaktır.

Kesin olmayan sonuçlara göre yüzde 10’luk barajı geçen ve geçmiş sayılan partiler AK Parti, CHP, HDP, İYİ Parti, MHP ve Saadet Partisi olarak belirlendi.

Sonuçlara göre, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın geçerli oyların salt çoğunluğunu aldığı anlaşılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir