15 Temmuz gazisi Turgut Aslan: FETÖ ile mücadeleyi bırakmamak lazım

15 Temmuz gazisi Turgut Aslan FETÖ ile mücadeleyi bırakmamak lazım

15 Temmuz gazisi Turgut Aslan FETÖ ile mücadeleyi bırakmamak lazım

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve 15 Temmuz gazisi Aslan, FETÖ ile mücadelenin devam etmesi gerektiğini vurgulayarak, “FETÖ hala bitmedi, mücadele etmeyi bırakmamak lazım. Bugün FETÖ olur yarın başka bir örgüt olur. Dikkat edilmeli.” dedi.

Emniyet Genel Müdürlüğünün FETÖ başta olmak üzere Türkiye’yi hedef alan terör örgütleriyle mücadele eden Terörle Mücadele Dairesinin başındayken 5 yıl önce Jandarma Genel Komutanlığında rehin alınan ve başından vurularak ağır yaralanan “Gazi Başkan” Turgut Aslan, darbe girişimi gecesi ve sonrasında yaşadıklarını AA muhabirine anlattı.

“FETÖ’nün terör örgütü olduğunu ortaya koyan raporu arkadaşlarımla hazırladık”

Aslan, hazırladıkları raporun FETÖ hakkında hazırlanan iddianamelerin temelini teşkil ettiğini dile getirdi.

Güvenlik güçlerinin FETÖ ile mücadelesine işaret eden Aslan, şunları kaydetti:

“FETÖ hala bitmedi, o biter başka biri devralır, mücadele etmeyi bırakmamak lazım. Bugün FETÖ olur yarın başka bir örgüt olur. Dikkat etmek lazım.

Terörle mücadele bitmez. Türkiye Cumhuriyeti bizim için bir kalkan gibi. Çok paranız olabilir ama devletiniz yoksa mahvolursunuz.”

FETÖ ve diğer terör örgütleriyle mücadelenin başarılı bir şekilde sürdüğünü de işaret eden Aslan, “Başarılı ama devam etmek lazım. FETÖ gider, başka biri gelir. Bu mücadele bitmez” diye konuştu.

FETÖ mensuplarına seslenerek Türk adaletine sığınmalarını isteyen Aslan, “Adaletin kestiği parmak acımaz. Fetullahçı Terör Örgütü mensupları devlete teslim olsun ve hesap versin.” çağrısı yaptı.

“Boşuna mı şehit oldular”

Bazı çevrelerin 15 Temmuz darbe teşebbüsü için “tiyatro” nitelemesi yaptığını belirten Aslan, “251 kişi şehit olmuş, 2 binden fazla kişi yaralanmış, onlar boşuna mı şehit oldu, yaralandı.” siteminde bulundu.

Kaynak: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir