ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), ‘Zombi genelgesi’ yayımladı – Doç. Dr. Oytun Erbaş

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), ‘Zombi genelgesi’ yayımladı – Oytun Erbaş

Oytun Hoca ile Tübitak İlaç ARGE Laboratuvarında Özel Röportaj 2

-Üretilecek Yeni Virüs Koronayı Mumla Aratır
-ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), ‘Zombi genelgesi’ yayımladı
-Emel Özuğur ‘un programına konuk olan Doç. Dr. Oytun Erbaş

Oytun Erbaş Hakkında

Oytun Erbaş, 2001 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden dönem ikincisi olarak mezun olmuştur. TUS’ta 7 kez derece (ilk 10) yapmıştır. Esas deneyim alanı ilaç AR-GE çalışmaları olan Erbaş, sinirbilim, biyolojik psikoloji, fizyoloji ve fizyopatoloji dersleri vermektedir. İyi derecede ingilizce bilmektedir. Bekardır.

Halen Fizyoloji Bilim Dalında Doçent Doktor olarak farklı üniversitelerde öğretim üyeliği yapmaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri Illinois eyaletindeki “Experimental Medicine” ve Gebze-Kocaeli & Tübitak Teknoloji Geliştirme bölgesindeki “Deneysel Tıp” İlaç ARGE Laboratuvarlarının kurucusudur.

Yaptığı deneysel çalışmalarla, Uluslararası Otolojik Cerrahi Derneği’nden Kulak Burun Boğaz Hastalıkları dalında ‘‘Politzer Ödülü’’(2013) ve Avrupa Ortopedi ve Travmatoloji Derneği’nden ‘‘Jacques Duparc Ödülü’’(2013) almıştır. Ayrıca ulusal kongrelerden onlarca en iyi proje ve en iyi sözlü bildiri ödülleri kazanmıştır. Uluslararası indesklerde (SCI ve SCI-E) dizinlenen dergilerde 100’den fazla bilimsel makalesi yayınlanmıştır.

Ayrıca, Istanbul Bilim University Florence Nightingale Journal of Medicine ve Istanbul Bilim University Florence Nightingale Journal of Transplantation dergilerinin yayın sekreterliği ve yayın editörlüğü görevini yürütmektedir.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir