AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım’ı taşıyan araç Azerbaycan’da kaza yaptı

AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım'ı taşıyan araç Azerbaycan'da kaza yaptı

AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım'ı taşıyan araç Azerbaycan'da kaza yaptı

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ile AK Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım’ı taşıyan aracın Zengilan Havalimanı yolunda kaza yaptığı, Yıldırım ve Ayrım’ın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Azerbaycan ziyaretinde eşlik eden Yıldırım ve Ayrım’ın bulunduğu aracın Zengilan Havalimanı yolunda kaza yaptığı belirtildi.

Sağlık durumları iyi olan Yıldırım ve Ayrım’ın kontrol amacıyla sağlık ekipleri eşliğinde helikopterle Bakü’de bir hastaneye götürüldüğü aktarılan açıklamada, heyetteki AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Ömer Çelik ve Efkan Ala’nın Yıldırım ve Ayrım’a eşlik etmek üzere Bakü’de kaldığı, araç şoförünün de genel sağlık durumunun iyi olduğu kaydedildi.

AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım, sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi

Yıldırım, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Azerbaycan seyahatimiz sırasında bir trafik kazası geçirdik. Allah’a şükürler olsun ki durumumuz iyi. Tedbir amaçlı hastanede kontrol altındayız. Dua eden, geçmiş olsun dileklerini ileten herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Binali Yıldırım’a geçmiş olsun dileğinde bulundu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Sayın Cumhurbaşkanımızın Azerbaycan programına eşlik eden AK Parti Genel Başkanvekilimiz sayın Binali Yıldırım’a, koruma müdürüne ve İstanbul Milletvekilimiz sayın Şamil Ayrım’a, geçirdikleri trafik kazası dolayısıyla geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” ifadesini kullandı.

Ayrıca Azerbaycan Başbakanı Ali Asadov, Oktay’ı arayarak Yıldırım’ın bulunduğu hastaneye gittiğini ve doktorlarından bilgi aldığını, Yıldırım ve beraberindekilerin sağlık durumlarının iyi olduğunu iletti.

Oktay da Asadov’a teşekkür ederek “Kardeş Azerbaycanlı doktorlarımıza güveniyorum.” dedi.

Kabine üyelerinden Yıldırım ve Ayrım için geçmiş olsun mesajı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sosyal medyadan paylaştıkları mesajlarında, Yıldırım, Ayrım ve Yıldırım’ın korumasına geçmiş olsun dileklerini iletti.

Bakan Koca, Yıldırım ile konuştuğunu duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Azerbaycan ziyaretinde olan Binali Yıldırım ve koruması ile AK Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım’ın içinde bulunduğu aracın kaza yaptığını belirtti.

Koca, “Kendisiyle görüştüm. Üçünün de sağlık durumunun iyi olduğunu, kazayı hafif atlattıklarını öğrendim. Tekrar geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Ömer Çelik: Tedbir amaçlı bu gece hastanede gözetim altında olacaklar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Bakü’de hastanedeyiz. Efkan Ala beyle beraber doktorlardan bilgi aldık şimdi. Genel Başkan Vekilimiz Sayın Binali Yıldırım’ın, milletvekilimiz Sayın Şamil Ayrım’ın ve koruma arkadaşımız Oğuzhan’ın sağlık durumları şükür iyi. Tedbir amaçlı bu gece hastanede gözetim altında olacaklar.” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Sözcüsü Çelik’ten, Binali Yıldırım’ın sağlık durumuna ilişkin açıklama: Allah’a şükürler olsun durumları iyi

AK Parti Sözcüsü Çelik,AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve AK Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım’ın hayati tehlikelerinin bulunmadığını, durumlarının iyi olduğunu, gerek görülürse ambulans uçakla Türkiye’ye götürüleceklerini açıkladı.AK Parti Sözcüsü Çelik'ten, Binali Yıldırım'ın sağlık durumuna ilişkin açıklama: Allah'a şükürler olsun durumları iyi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Azerbaycan’da trafik kazası geçiren Yıldırım ve Ayrım’ın sağlık durumuna ilişkin, kazanın Cebrayıl’dan Zengilan’a dönüş yolunda meydana geldiğini anlattı.

Zengilan Havalimanından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı uğurladıktan sonra Efkan Ala ile birlikte Bakü’ye geldiklerini belirten Çelik, Azerbaycan Sağlık Bakanı Teymur Musayev’in de hastanede olduğunu, başhekim ve doktorlardan bilgi aldıklarını aktardı.

Çelik, “Bu bilgi çerçevesinde Allah’a şükürler olsun ki ciddi bir durum yok. Şamil Bey ile konuştuk. Binali Bey’in istirahati devam ediyordu. Onu da birazdan göreceğiz. Hekim arkadaşların söylediklerine göre herhangi bir şekilde hayati tehlikesi olan herhangi bir durum yok. Allah’a şükürler olsun durumları iyi.” diye konuştu.

Türkiye’den bir ambulans uçağın yola çıktığını ve birkaç saat içerisinde Bakü’de olacağını bildiren Çelik, şunları kaydetti:

“Buradaki doktorlarımız durumun stabil olduğunu, ‘buradan ayrılabilirsiniz’ derlerse o şekilde ambulans uçakla birlikte Türkiye’ye geçeceğiz. Ama derlerse ki ‘biraz daha gözetim altında bulunması gerekiyor hastalarımızın’ o zaman tabii ki buradaki doktorlarımızın tavsiyesine uyacağız. Sayın bakanımızla da değerlendirme yaptık. Durumları gayet iyi Allah’a şükür. Ciddi bir sıkıntı gözükmüyor ama tabii ki sabaha kadar gözetim altında tutmak istiyorlar. İhtiyaten bunu yapmak istiyorlar. Doktorlarımızın tavsiyelerine uyacağız. Biraz evvel Sayın Cumhurbaşkanımıza bilgi verdik. Efkan Bey’le birlikte Binali bey ve Şamil bey iyileşene kadar burada kalacağız. İnşallah onlarla beraber en kısa zamanda döneceğiz.”

Çelik, kazada yaralanan koruma görevlisiyle de görüştükleri, onun da durumunun gayet iyi olduğunu, Azerbaycanlı şoförün durumunun da iyi olduğunun kendilerine iletildiğini dile getirdi.

Doktorların Yıldırım ve Ayrım’ı bugün gözetim altında tutmak istediğini vurgulayan Çelik, “Şimdiye kadar yaptıkları tetkiklerde herhangi bir sorun görmediler. Ama tabii kazaya bağlı, çarpmaya bağlı olarak istirahat etmeleri gerekiyor. Birtakım ufak tefek şeyler olabiliyor. Onun dışında yaptıkları ilk tetkiklerde yoğun bir şekilde her şeyi taradılar, herhangi bir sıkıntılı durum görmediler. Sabahleyin yeni bir değerlendirme yapılacak. Telaş edecek, sıkıntı oluşturacak bir durum olduğu kesinlikle değerlendirilmiyor. Biz de aldığımız bu bilgiler çerçevesinde daha bir mutmain olduk.” değerlendirmesini yaptı.

Çelik, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in de Yıldırım ve Ayrım’ın durumuyla ilgili yakından ilgilendiğini ifade etti.

Ömer Çelik, bilgilendirmede bulunurken AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı ve Azerbaycan Sağlık Bakanı Teymur Musayev da hazır bulundu.

Kaynak: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir