Akülü Transpalet Çeşitleri

Akülü Transpalet Çeşitleri

Akülü Transpalet Çeşitleri

Transpaletler fabrika, inşaat alanları ve depo gibi mekanlarda tercih edilen iş makineleridir. Sahip olduğu sistem sayesinde insan gücü ile taşınamayacak ağırlıkta bulunan yükleri taşıyan transpaletler, sınırlı alan içerisinde bir aktarım imkanı da sunar. Bunun yanında, sahip olduğu hidrolik sistem ile yukarı yönlü de hareket eden transpaletler, malzemelerin üst raflara taşınması ve yerleştirilmesi konusunda da yardımcı bir niteliğe sahiptir.

Farklı çeşitler halinde üretilen transpalet çeşitleri, elektrikli ve akülü gibi farklı tipler ile tasarlanarak üretilir. Bu sayede kullanım alanlarının yanında fonksiyonel bakımdan da birbirleri ile ayrıştırılır. Bunların arasında yer alan akülü transpalet çeşitleri ise günümüzde en fazla tercih edilen modellerdendir. Sahip olduğu gücü direkt kullandığı aküden alan bu transpaletler, özellikle de paketlenen ya da korumalı hale getirilen malzemelerin taşınması konusunda kullanılmaktadır. Bu yüklerin yanında, akülü transpaletlere uygun olan diğer yüklerin de taşınmasını rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda yük kapasitesi haricinde herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Toptan elektrik malzemeleri konusunda Türkiye’nin lider sitesini ziyaret ederek tüm transpalet modelleri hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Hareket motoru, çatal birimi, asansör motoru ve akü biriminden oluşturulan akülü transpaletler, kolay bir kullanıma sahip olması nedeni ile avantaj sağlayan iş makineleridir. Özellikle de dar alanlar içerisinde sahip olduğu manevra kabiliyeti, fabrika ve benzeri alanlar içerisindeki yük aktarımlarında büyük rol oynamasını sağlar. Bu sayede hızlı bir hareket kabiliyetine erişerek yüklerin kaldırılması konusunda da bir zararın meydana gelmesini engeller.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir