Çilingirlik Nedir?

Çilingirlik Nedir

Çilingirlik Nedir

Çilingir, anahtar, kilit vb. işleri yapan kişilere verilen isimdir. Günümüzde hala önemini koruyan meslektir. Gerek evlerin gerek iş yerlerinin güvenliği için önem arz eder. Çilingirlik, bozuk kapı kilitlerini onaran, yeni kilit ve anahtar üretebilen bir meslektir.

 

Kapınızda belli başlı aşınmalar olabilir, anahtar üzerindeyken kapınız kapanabilir ve dışarıda kalabilirsiniz. Bunun yanı sıra bazen anahtarlarımızı almayı unutabilir veya kaybedebiliriz. Yeni bir anahtara ihtiyaç duyabilirsiniz. Tüm bu acil durumlar için yapmanız gereken güvenilir bir çilingir bulmak olacaktır.

 

Bozuk Kapı Kilidi Nasıl Onarılır?

 

Bozuk kapı kilidi aşınmışsa ve onarılmayacak gibiyse kapı göbeğine uygun yenisi takılabilir. Dışarıda kalınmışsa kapı kilidine zarar vermeden kapıyı açmanın yolları aranır. Ayrıca bazen anahtar kapı kilidinin yuvasındayken kırılabilir. Bu gibi durumlarda telaş yapmanıza gerek yoktur.

 

Çilingirlerin maymuncuk sistemleri sayesinde kapıya zarar vermeden kapılar açılabilir. Bu sayede anahtar ve kilit kullanılmaya devam edilebilir. Güvercintepe bölgesinde yaşıyorsanız Güvercintepe Çilingir sizin için 7/24 hizmet sağlamaktadır.

 

Yeni Anahtar Nasıl Çıkarabilirim?

 

Çilingirler bozuk kapıları onardıkları gibi anahtarlar da yaparlar. Evinizin, arabanızın veyahut iş yerinizin anahtarını kaybettiyseniz çilingirler yardımınıza koşacaktır. Sahip oldukları makinalar sayesinde size kısa sürede yeni bir anahtar verilir.

 

Anahtarlarınızın güvenliğini Güvercintepe Anahtarcı ile sağlayabilirsiniz. Sahip oldukları 15 kişilik ekiple hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedirler. Tüm kapı açılımları ve anahtar yapımı hizmetini sağlamaktadırlar. Daha fazla bilgi için eyupsultancilingir.com/ linkten sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir