Cumhurbaşkanı Erdoğan: Akkuyu’nun birinci türbininin açılması dünyada farklı bir ses getirecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Akkuyu'nun birinci türbininin açılması dünyada farklı bir ses getirecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Akkuyu'nun birinci türbininin açılması dünyada farklı bir ses getirecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Astana’daki CICA Zirvesi kapsamında Rusya Devlet Başkanı Putin ile bir araya geldi. Erdoğan, “Akkuyu’nun birinci türbininin önümüzdeki yılın ilk yarısında açılması dünyada farklı bir ses getirecektir.” dedi.

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, Asya’da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı’nın (CICA) 6. Zirvesi dolayısıyla Kazakistan’ın başkenti Astana’daki temasları kapsamında, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, “Akkuyu’nun birinci türbininin önümüzdeki yılın ilk yarısında açılması dünyada farklı bir ses getirecektir. (Nükleer santral) Sinop’la ilgili bir adım atılabilirse bu tabii çok daha farklı bir çarpan etkisi yapacaktır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tahıl koridoruna ilişkin şunları kaydetti:

“İstanbul Mutabakatını güçlendirerek devam ettirmemiz, Rusya tahıl ve gübresinin Türkiye üzerinden az gelişmiş ülkelere naklini yapma konusunda kararlıyız. Türkiye ile Rusya’nın bu süreç içinde atacağı adımlar belli çevreleri rahatsız ederken öbür tarafta az gelişmiş ülkeleri de mutlu edecektir.”

Putin: Türkiye, AB’ye gaz sağlamanın en güvenilir yolu olabileceğini kanıtladı”

Rusya Devlet Başkanı Putin ise “Türkiye, Avrupa Birliği’ne gaz sağlamanın en güvenilir yolu olabileceğini kanıtladı.”

Kaynak: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir