Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’de şu anda emniyet kayıtlarımızda ve kayıt dışı 300 bin Afganistanlı göçmen söz konusudur

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye'de şu anda emniyet kayıtlarımızda ve kayıt dışı 300 bin Afganistanlı göçmen söz konusudur

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye'de şu anda emniyet kayıtlarımızda ve kayıt dışı 300 bin Afganistanlı göçmen söz konusudur

Cumhurbaşkanı Erdoğan, (Afganistan’dan Türkiye’ye 1,5 milyon düzensiz göç iddiası) Ana muhalefetin de muhalefetin de söylediği bu rakamların hepsi yalandır. Türkiye’de şu anda emniyete göre kayıt dışı 300 bin Afganistanlı göçmen söz konusudur.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Kerem Aydınlar Camii’nde kıldığı cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Başta Batı dünyası olmak üzere gerek İslam dünyası, özellikle buraya (Afganistan) gerekli olan ihtimamı göstermemiştir.” dedi.

Erdoğan “Afganistan’a tüm imkanlarımızla gerek altyapı gerek üstyapı noktasında gereken gayreti gösterdik, halen de çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” diye konuştu.

Afganistan’dan Türkiye’ye 1,5 milyon düzensiz göç iddiası

Erdoğan, Afganistan’dan Türkiye’ye 1,5 milyon düzensiz göç iddiasına ilişkin, şunları söyledi:

“Maalesef ana muhalefetin de muhalefetin de söylediği bu rakamların hepsi yalandır.

Türkiye’de şu anda emniyet kayıtlarımızda ve kayıt dışı 300 bin Afganistanlı göçmen söz konusudur.”

“Gerekirse Taliban’la da görüşmeler yapabiliriz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gerekirse Taliban’la da görüşmeler yapabiliriz, ortada bir vaka, gerçek var ve bu konuyla ilgili kapı çalındığında kapımızı açar görüşmelerimizi yaparız.”  şeklinde ifade etti.

“(Muhalefete) Bütün felaketlerde dayanışma yok, yalan var. Dürüst olun”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şöyle devam etti:

“Bu millet yalanla bağdaşık değildir. Bu millet dürüsttür, dürüstlerle bugüne kadar gelmiştir, bundan sonra dürüst yönetimlerle yoluna devam edecektir.

(Muhalefete) Bütün felaketlerde dayanışma yok, yalan var. Dürüst olun. Milleti yalanla bir yerlere taşıyacağınızı zannetmeyin.”

ABD’yle göçmen anlaşması iddiası

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’yle göçmen anlaşması iddiasına ilişkin de, “Amerikan Büyükelçiliği yalanlamıştır. Amerika yalanlamıştır ama bunlar yine hala bunun üzerinden yürümeye devam ediyorlar” diye konuştu.

Kaynak: AA

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir