Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yusuf İslam’ın konserini izledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yusuf İslam'ın konserini izledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yusuf İslam'ın konserini izledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiliz müzisyen Yusuf İslam’ın Beştepe’deki konserini izledi. Yusuf İslam, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gitar hediye etti.

Cat Stevens ismiyle yaptığı albümlerle 1960 ve 1970’li yıllara damga vuran, 1977’de Müslüman olmayı seçen ve “Yusuf İslam” adını alan İngiliz sanatçı, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde konser verdi.

Konseri, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, Yusuf İslam’ın eşi Fauzia Mubarak Ali ve oğlu Muhammed İslam da izledi.

İngiliz müzisyen Yusuf İslam, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gitar hediye etti

İngiliz müzisyen Yusuf İslam, Beştepe’deki konserinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gitar hediye etti.

Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte İngiliz müzisyen Yusuf İslam’ın Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki konserini izledi.

Yusuf İslam, konserin ardından sahnede Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gitar hediye etti.

Emine Erdoğan memnuniyetini dile getirdi

Öte yandan Emine Erdoğan, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında, dünyaca ünlü müzisyen Yusuf İslam ve ailesini Türkiye’de ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını belirterek, “Müziğin evrensel dilinden yansıyan eserleriyle kalplerimize dokundu. Özellikle de halk ozanımız Yunus Emre’den ilham aldığı ezgiyi hayranlıkla dinledik.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir