Faizsiz Ev Almak Artık Çok Kolay

Faizsiz Ev Almak Artık Çok Kolay

Faizsiz Ev Almak Artık Çok Kolay

Faizsiz ev almak isteyenler; kira öder gibi ev sahibi olabilme imkanını elde etmektedirler. İlk kez ev sahibi olacak olanlar veya yatırım amaçlı ev almak isteyenler bu sistemi uygulayan firmalara dahil olabilmektedirler. Faiz ödemesi talep edilmediği gibi peşinat da ödemeden sadece tasarruf yapılarak istenilen eve sahip olmak mümkündür. Tasarruf yöntemi ile ev sahibi yapan firmalar aracılığı ile ev sahibi olmak, insanların bütçelerini de oldukça rahatlatmaktadır. Banka kredisi ile ev alındığında; ödenen faiz tutarı da göz önüne alınınca neredeyse iki ev parası kadar taksit ödemesi yapılmış olmaktadır. Dolayısı ile hem kısa süre içerisinde hem de en uygun tutar ödenerek ev sahibi olunabilmektedir.

Faizsiz Ev Almanın Avantajları Nelerdir?

Birikimevim gibi faizsiz ev alma fırsatı sunan şirketlerden yararlananların artıları şöyledir:

  • Bankadan kredi çekmelerine gerek olmadığı için kredi masrafı ödememektedirler. Kendilerinden ara ödeme yapmaları talep edilmediği için normal kira ödeme düzeninde ödemelerini yapmaktadırlar.
  • Her bütçeden kişi, Türkiye’nin herhangi bir yerindeki ve herhangi bir değere sahip olan konutu almak için sisteme dahil olabilmektedir.
  • Kişinin yeterli bütçesinin olması durumunda, istediği takdirde borcunu daha erken kapatabilme imkanına sahiptir.
  • Peşinat talep edilmemektedir.
  • Dahil olduğu projede teslim tarihi gelmemiş olanlar, dahil oldukları projede değişiklik yapabilme hakkına sahiptirler.

Kira Öder Gibi Nasıl Ev Sahibi Olunur?

Faizsiz ev almak isteyenlerin öncelikle almak istedikleri evi belirlemeleri gerekmektedir. Bu evin değerinin ne kadar olduğu ve bütçe dahilinde nasıl bir ödeme planı oluşturabileceği ile ilgili fikir sahibi olmalıdır. Ardından faizsiz ev sahibi olma imkanı sunan firmalar ile görüşülerek uygun bir ödeme yöntemi seçilmelidir. Ödeme planı; peşinat, ara ödeme, vade farkı gibi masraflar istenmeden oluşturulmalıdır. Ödeme planı dahilinde kişinin evini ne zaman teslim alabileceği belirlenmektedir. Kura ile teslim tarihinin belirlendiği sistemde; çekilişte çıkan sıra numarası geçerlidir. Ancak kura sistemine dahil olunmaması durumunda; toplam ödeme tutarının yarısı aşıldığında ev teslim alınabilmektedir. Sözleşmenin yapılması ile beraber ödemelere başlanmaktadır. Teslim tarihinde de kişi eve taşınabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir