İsrail ordusu Gazze’de Han Yunus, Şucaiyye ve Nusayrat’ı vurdu

İsrail ordusu Gazze'de Han Yunus, Şucaiyye ve Nusayrat'ı vurdu

İsrail ordusu Gazze'de Han Yunus, Şucaiyye ve Nusayrat'ı vurdu

İsrail ordusu Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus, orta kesimindeki Nusayrat Mülteci Kampı ve kuzeyinde yer alan Gazze kentindeki Şucaiyye Mahallesi’ne saldırı düzenledi.

Filistin resmi haber ajansı WAFA’ya göre, İsrail ordusu, Han Yunus’un Huzaa beldesini bombaladı. Saldırıda 1 kişi öldü, birçok kişi yaralandı. Ölü ve yaralılar Gazze-Avrupa Hastanesi’ne getirildi.

İsrail ordusuna ait topçu birlikleri, Gazze kentinin doğusunda yer alan Şucaiyye Mahallesi’ndeki El-Mansura Caddesi ile Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki Nusayrat Mülteci Kampı’nı da bombaladı.

Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

İsrail’in 269 gündür saldırılarını sürdürdüğü Gazze’de can kaybı 37 bin 900’e çıktı

İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne 7 Ekim 2023’ten bu yana düzenlediği saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 23 artarak 37 bin 900’e yükseldi.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail’in Gazze Şeridi’ne 269 gündür sürdürdüğü saldırılara ilişkin bilgi verildi.

İsrail ordusunun son 24 saatte Gazze’nin çeşitli bölgelerinde 2 “katliam” gerçekleştirdiği, söz konusu saldırılarda 23 Filistinlinin daha hayatını kaybettiği, 91 Filistinlinin yaralandığı belirtildi.

İsrail’in 7 Ekim 2023’ten bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda ölenlerin sayısının 37 bin 900’e, yaralananların sayısının da 87 bin 60’a yükseldiği kaydedildi.

Açıklamada ayrıca hâlâ enkaz altında ve yol kenarlarında cesetlerin bulunduğu ancak İsrail’in engellemeleri nedeniyle sağlık ekipleri ile sivil savunma görevlilerinin cenazelere ulaşamadığı yinelendi.

Kaynak: AA