Jandarma Özel Harekat ekibi, Adıyaman’da depremden 160 saat sonra bir çocuğu enkazdan kurtardı

Jandarma Özel Harekat ekibi, Adıyaman'da depremden 160 saat sonra bir çocuğu enkazdan kurtardı

Jandarma Özel Harekat ekibi, Adıyaman'da depremden 160 saat sonra bir çocuğu enkazdan kurtardı

Bitlis’ten, arama kurtarma çalışmalarına destek vermek üzere Adıyaman’a giden Bitlis Jandarma Özel Hareket (JÖH) Tabur Komutanlığı görevlileri, 10 yaşındaki Aysima Baltacı’yı depremden 160 saat sonra enkazdan sağ çıkardı.

Bitlis Valiliğinden açıklamasına göre, “asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Adıyaman’da arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Adıyaman’da görevlendirilen Bitlis JÖH Tabur Komutanlığı görevlileri, Yavuz Selim Mahallesi’ndeki Miraç Sitesi’nin enkazında arama ve tespit çalışması yürüttü.

Ekiplerin çalışmaları sonucunda depremden 160 saat sonra enkazdan kurtarılan 10 yaşındaki Aysima Baltacı, ambulansla hastaneye götürüldü.

Bitlis Valisi Oktay Çağatay, Bitlis Sağlık Müdürlüğü UMKE ekiplerince Adıyaman’da kurulan sahra hastanesini ve farklı noktalarda hizmet veren acil müdahale ünitelerini ziyaret etti, sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

Kahramanmaraş’ta depremden 162 saat sonra 45 yaşındaki kişi sağ çıkarıldı

Kahramanmaraş’ta enkaz altında kalan 45 yaşındaki bir kişi, depremden 162 saat sonra kurtarıldı.

Kahramanmaraş'ta depremden 162 saat sonra 45 yaşındaki kişi sağ çıkarıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından bölgedeki çalışmalarını sürdürüyor.

Kahramanmaraş’ta Bahçelievler Mahallesi Cahit Zarifoğlu Caddesi’ndeki bir apartmanın enkazında çalışma yapan itfaiye ekipleri, 5 kişilik aileden 45 yaşındaki baba Cengiz Polat’a ulaştı.

Ekipler, yaklaşık 5 saatlik çalışmanın ardından depremden 162 saat sonra Polat’ı enkazdan sağ çıkardı.

Kurtarma çalışmasında ekiple diyalog kuran Polat, ses duyurmak için yanındaki sobaya vurduğunu söyledi.

Öte yandan Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Arama Kurtarma Ekibi, Cengiz Polat’ın halen enkaz altındaki eşi Güllü Polat ile oğulları Özkan, Samet ve Mustafa Polat’ı da çıkarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir