Kassam Tugayları: Son 4 günde 48 İsrail askeri öldürüldü, 35 askeri araç tahrip edildi

Kassam Tugayları Son 4 günde 48 İsrail askeri öldürüldü, 35 askeri araç tahrip edildi

Kassam Tugayları Son 4 günde 48 İsrail askeri öldürüldü, 35 askeri araç tahrip edildi

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, abluka altındaki Gazze Şeridi’nin kuzey ve orta kesimlerinde çok sayıda İsrail askerinin öldürüldüğünü ve yaralandığını duyurdu.

Kassam Tugaylarının Telegram hesabından yapılan açıklamada, Gazze Şeridi’nin orta kesiminde yer alan Cuhr ed-Dik bölgesinde bir binaya konuşlanan 10 askerden oluşan İsrail özel gücünün füzeyle hedef alındığı belirtildi. Saldırıda, İsrail askerlerinden bazılarının öldüğü, bazılarının ise yaralandığı kaydedildi.

Aynı bölgeye giren İsrail piyade gücüne karşı anti-personel mayını kullanıldığı ve yaşanan patlamada 6 İsrail askerinin öldüğü, çok sayıda askerin yaralandığı ifade edildi.

Açıklamada ayrıca Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı’nda yer alan El-Kasasıb Mahallesi’nde biri binbaşı 3 İsrail askerinin keskin nişancılar tarafından vurulduğu bildirildi.

“Yasin-105” roketleriyle El-Kasasıb Mahallesi’nde bir, Cibaliya el-Beled bölgesi sınırlarında da iki “Merkava” tankının vurulduğu aktarıldı.

İsrail ordusu, kara işgalini genişletmeye çalıştığı Gazze Şeridi’nde son 24 saatte 14 askerinin öldürüldüğü duyurmuştu.

Son 4 günde 24 askeri eylem gerçekleştiren Kassam Tugayları, Gazze’ye giren İsrail askerlerini ve araçlarını füzelerle ve patlayıcılarla vurdu, daha önce patlayıcı yerleştirdiği iki tüneli imha etti.

Kassam keskin nişancıları, İsrail askerlerini hedef aldı. Gazze Şeridi’ndeki tüm cephelerde İsrail ordusuna ait karargahlar, saha komuta odaları ve birlikler havan mermileri ve kısa menzilli füzelerle bombalandı.

Kassam Tugayları, Gazze’de son 4 günde gerçekleştirdikleri operasyonlarda 48 İsrail askerinin öldürdüğünü ve onlarcasının da yaralandığını, İsrail ordusuna ait 35 askeri aracın kısmen ya da tamamen tahrip edildiğini aktardı.

Kassam Tugayları ayrıca, Tel Aviv’e çok sayıda füze atıldığını belirtti.

Kaynak: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir