Los Angeles’ta İdlib’deki Türk askerlerine destek gösterisi

Los Angeles'ta İdlib'deki Türk askerlerine destek gösterisi

Los Angeles'ta İdlib'deki Türk askerlerine destek gösterisi

ABD’nin Los Angeles kentinde yaşayan Türkler, Suriyeliler ve diğer Amerikalı Müslümanlar, İdlib’deki Türk askerlerine destek gösterisi düzenledi.

Los Angeles‘ın Anaheim bölgesinde Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi (TASC) ve TURCA Derneği ortaklığında düzenlenen ve Suriye-Amerikan Koalisyonunun (SAC) destek verdiği gösteriye yüzlerce kişi katıldı.

Başta bölgede yaşayan Türklerin bir araya geldiği gösteride, Suriyeli göçmenler de dahil olmak üzere Amerikalı Müslümanlar da Türkiye’ye İdlib konusunda destek verdi.

Ellerinde Türk, Suriye ve ABD bayrağı taşıyan göstericiler, “Türkiye’yi destekliyoruz”, “Esed’in katliamlarına son”, “Uyan ABD, Türkiye’ye destek ver” ve “Rusya ve İran’ın Suriye’deki işgaline son” gibi pankartlar eşliğinde Türkiye’ye destek sloganları attı.

İstiklal Marşı’nın ardından İdlib’de şehit düşen Türk askerlerinin isimleri tek tek okundu ve kalabalık her askerin ardından “burada” diye seslendi.

Başkonsolos Oğuz’dan Türkiye-Suriye dayanışması mesajı

Türkiye’nin Los Angeles Başkonsolosu Can Oğuz, burada yaptığı konuşmada, “Biz Türkiye olarak yıllardır Suriyeli kardeşlerimize destek oluyoruz; bugün de buradaki Suriyeli kardeşlerimiz bize ve İdlib’de görev yapan askerlerimize destek için toplandı. Bu tabloyu görmekten memnuniyet duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir